válkaČeskoslovenskoobjevy

Střelba na pláži: válečný veterán bránil malé želvy a málem ho to stálo život!

Střelba na pláži:  válečný veterán bránil malé želvy a málem ho to stálo život!
Zdroj: thedodo.com

Málo uvěřitelný příběh se přihodil veteránovi z války ve Vietnamu, dvaasedmdesátiletému Stanleymu Pannamanovi. Ten trávil čas tím, že společně s hlídkami ochránců přírody hlídal čerstvě vylíhlá mláďata želv na plážích v Lauderdale na Floridě. Jenže i takováto věc se může lehce zvrtnout.

Tomáš Chalupa 29. července 2015

Jednoho večera na hlídku ochránců přírody zaútočil zfetovaný muž. Policie později zjistila, že jde o osmatřicetiletého Michaela McAuliffa. Ten pobíhal po pláži a zuřivě vykřikoval věty jako: „Nenávidím želvy! Zničily mi život! Nenávidím želví lidi!“ Podobné bláboly doplňoval tím, že se snažil najít hnízda želvích mláďat a kopat do nich.

McAuliff se dostal do menší potyčky s jedním z ochránců. Pak spatřil Pannamana. Ten vytáhl pistoli a namířil ji na McAuliffa. Když měl pocit, že se muž uklidnil, pistoli zase schoval do kapsy. McAuliffe ale poté přiskočil k Pannamanovi a podařilo se mu jej srazit k zemi a tam ho navíc kopl do hlavy. Nejhorší ale bylo, že se mu podařilo získat Pannamanovu pistoli. Pokusil se na Pannamana vystřelit, ten se v poslední chvíli odvalil z dosahu. Kulka ho přesto zasáhla do břicha.

Pannaman přežil a nyní se zotavuje doma. McAuliffe sedí ve vězení za pokus o vraždu a další trestné činy. „Nikdy, ani v těch nejdivočejších snech, by mě nenapadlo, že sledování hnízd malých želv se stane život ohrožujícím dobrodružstvím,“ komentuje svůj souboj nad želvími hnízdy Pannaman. Jeho práce ani práce ostatních hlídačů želv na Floridě rozhodně není zbytečná. Z pěti místních druhů mořských želv čtyřem hrozí úplné vyhynutí.

Další články

Zavří­t reklamu