Sanatorium Waverly Hills | zdroj: internet


Strašidelné sanatorium Waverly Hills

Tisíce pacientů nakažených tuberkulózou zemřely v sanatoriu, které dodnes obestírá strach. Lovci záhad i televizní štáby, které sem jezdí, zaznamenávají záhadné zvuky i postavy.

user-avatar

ExtraStory.cz

11. 10. 2014 | 03:10

Sanatorium Waverly Hills v Kentucky otevřeli v roce 1910 a hned o dva roky později se dostalo přímo doprostřed epidemie tuberkulózy, která sužovala okolí. Pacienti přibývali a mnozí také umírali. Podle oficiálních zpráv jich mohlo být za celou dobu fungování sanatoria přes osm tisíc, některé odhady ale mluví o desítkách tisíc mrtvých.

Pacienti v sanatoriu Waverly Hills

Pacienty se lékaři snažili léčit nejen medikamenty, ale zkoušeli také odřezávat žebra, aby se lépe dýchalo zasaženým plicím a experimentovalo se také s ozařováním UV zářením. Výsledky nebyly příliš slibné a zvrat v léčbě tuberkulózy přišel až v roce 1942 s příchodem léku streptomycinu, který tuto nemoc spolehlivě léčil.

Sestra spáchala sebevraždu

Sanatorium bylo uzavřeno v roce 1961, ale ještě dvacet let sloužilo jako pečovatelský dům pro staré lidi. Poté se kolem opuštěné pětipatrové budovy začaly šířit děsivé legendy.  V budově prý straší duchové zemřelých pacientů, jsou tam slyšet podivné zvuky, řev, kroky a dokonce bylo spatřeno několik duchů.

Tunel smrti

Jedním z nich měla být žena v bílém plášti. Šlo zřejmě o vrchní sestru, která zde v roce 1928 spáchala sebevraždu. Stalo se to v pokoji 502 a v tom samém pokoji vlastní rukou zemřela o čtyři roky později i další sestřička. Prokletý pokoj 502 se stal legendárním, stejně jako ponurý tunel, kterému se začalo říkat tunel smrti.

Márnice

Ten vedl v podzemí sanatoria až k železniční stanici. Původně sloužila 152 metrů dlouhá chodba k přepravě zásob do léčebny, ale jak přibývalo mrtvých, začali tudy zřízenci vozit mrtvá těla, aby pohled na mrtvé neděsil živé pacienty. Lovci duchů v tomto temném tunelu zaznamenali opět celou paletu podivných zvuků od řevu až po tiché kroky.

Co straší v chodbách Waverly Hills?

Podobné úkazy byly viděny také v márnici nebo na operačním sále. Nejděsivější je celé čtvrté patro budovy, které je stále uzamčené. Zde bylo oddělení pro mentálně postižené. Lovci duchů a záhad mají zkrátka v budově žně.

Waverly Hilsl dnes

Otázka je, jestli výskyt takového množství paranormálních jevů nemá nějakou souvislost s tím, že budovu koupila manželská dvojice Mattinglyových, kteří tam za poplatek vodí celé skupiny milovníků záhad a televizní štáby. Právě  Mattinglyovi jsou také zdrojem velkého množství historek o děsivých úkazech, které se v budově staly. Třeba tím jen chtějí přiživovat svůj byznys. K popularitě místa přispěl také filmový horor Tunel smrti, který se odehrává právě ve Waverly Hills. 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

ExtraStory.cz

11. 10. 2014 | 03:10

Zavří­t reklamu