válkaČeskoslovenskoobjevy

Strašidelná vaječná líheň jako z Vetřelce se objevila na poli v Japonsku

Strašidelná vaječná líheň jako z Vetřelce se objevila na poli v Japonsku
Zdroj: odditycentral.com

Některé věci by opravdu měly zůstat jen ve fantazii spisovatelů, scénáristů a režisérů. Takové věci, jako třeba docela nechutná vejce ze série Vetřelec, která se nedávno objevila ve své plné kráse v Japonsku. Ale nebudeme vás děsit zbytečně - ono je to všechno tak trochu jinak.

Marta Šindlauerová 3. května 2020

Fotografie čehosi, co velmi nápadně připomíná velká vejce, která každou chvíli prasknou a vyleze z nich heboučké roztomilé kuřátko dle jejich vzezření nepochybně nějaké slizké a smrtící stvoření, se v Japonsku rozletěla na sociálních sítích rychlostí světla. Už na první pohled to vypadá jako vejce notoricky známých mimozemských tvorů z kultovního snímku Riddleyho Scotta Vetřelec.

Vysvětleme si ještě krátce, jak to s těmi vejci vlastně ve Vetřelci je. Vetřelci se líhnou z vajec a v tu chvíli prochází druhou vývojovou fází, během které jsou tvorové označování jako facehuggers. Z obrovského, značně nechutného vejce, které má na vrcholu čtyři chlopně, vyleze osminohé něco, co umí lézt po zdech a skáče do dálky. To by ještě nebylo tak hrozné, kdyby ovšem komukoli, kdo se mu nelíbí, neskočilo na obličej a svérazným způsobem mu nevyprsklo do útrob zárodek chestbustera, což je poslední vývojová forma vetřelce, která pak triumfálně rozdrtí hrudní koš a vyleze z něj malý vetřeleček. Všechny tyhle informace se vám nejpíše proženou hlavou, když úzkostlivě pozorujete snímky z japonské farmy.

Vidíme na nich velké pole poseté podivnými vejci, která docela dobře odpovídají výše uvednému popisu, a mají dokonce také takové podobné chlopně. Hlavní hrdinku Vetřelce Ellen Ripley by ale taková vejce moc nezajímala, klidně by kolem nich mohla projít úplně ležérně a bez zvýšeného srdečního tepu. Tohle je totiž jen obyčejné čínské zelí, které přes noc zmrzlo a následně uvadlo a zhnědlo. Odtud ten jejich strašidelný vzhled. Snímek pochází z loňského roku, kdy byla v Japonsku úroda velmi bohatá, a tak se některé plodiny ani nesklidily, což je i případ tohoto pole. Farmáři takto nechávají rostlinky cíleně umřít a potom je použijí jako přírodní hnojivo. Zemědělec, kterému dané pole patří, se se svým kuriózním polem pochlubil na Twitteru a asi nečekal, že se u jeho příspěvku strhne taková vlna konspiračních teorií. Situaci pak raději rychle objasnil.

Tak vidíte, není vždycky hned důvod k panice.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu