válkaČeskoslovenskoobjevy

Strašidelná panenka Annabelle se vrací! ExtraStory vám přináší její skutečný příběh a bude to horor

Strašidelná panenka Annabelle se vrací! ExtraStory vám přináší její skutečný příběh a bude to horor
Zdroj: New England Society For Paranormal Research

Krev tuhne v žilách při vzpomínce na strašlivou panenku Annabelle, která si v kasovním hororu V zajetí démonů (2013) střihla „vedlejší roli.“ Blondýna s copánky se teď vrací v hlavní roli a v mnohem děsivější podobě. Annabelle vtrhne do českých kin 9. října a spolu s ní vyznavači satana, potoky krve, skřípání všech dveří, hrůzou vykulené očí dětí. Komu běhá mráz po zádech z legendární loutky Chuckyho, nenechá si hororovou pecku Jamese Wana ujít. Vzhledem k tomu, že snímek vycházel ze skutečných událostí manželů Eda a Lorraine Warenových, ExtraStory vám přináší první úryvek příběhu, který posloužil jako námět pro film. Klidně se usaďte a připravte se - budete se bát!

Redakce Extrastory.cz 1. října 2014

„Donna dostala Annabelle od své matky v roce 1970; maminka jí panenku koupila v jednom hobby obchodě. Dona v té době studovala na střední škole a její spolubydlící se jmenovala Angie. Zpočátku obě považovaly panenku za obyčejnou hračku. Ale časem si všimly, že se panenka sama od sebe pohybuje; nejdříve to byly nepatrné změny polohy, které by se daly vysvětlit tím, že do panenky někdo strčil. Ale její pohyb byl čím dál tím zřejmější a za pár týdnů to vypadalo, jako by se dokázala sama pohybovat z místa na místo. Stávalo se, že děvčata při odchodu nechala Annabelle na Donnině posteli, a když se vrátily, našly ji na gauči.

Jejich kamarád Lou panenku nenáviděl. Byl přesvědčen, že má v sobě něco velmi špatného a zlého, ale dívky byly moderní ženy a odmítaly něčemu takovému uvěřit. Argumentovaly tím, že se to určitě dá nějak rozumně vysvětlit. Ale brzy se Annabelle začala chovat ještě podivněji – Donna nacházela po celém domě kousky pergamenového papíru se vzkazy, na kterých bývalo napsáno „Pomoz nám“ nebo „Pomoz Louovi“. A všechno bylo o to děsivější, že nikdo v domě pergamenový papír neměl. Odkud se sakra vzal?

Situace se dál vyhrocovala. Jednou večer se Donna vrátila domů a našla Annabelle ve své posteli s rukama potřísněnýma krví. Zdálo se, že krev – či jakási červená kapalina – vytéká přímo z panenky. To už bylo moc a Donna nakonec souhlasila, že přivedou médium. Senzibil se s panenkou posadil a řekl dívkám, že dlouho před tím, než na tomto pozemku byla postavena kolej pro studenty, bývalo zde pole. A na tom poli byla nalezena mrtvá sedmiletá holčička Annabelle Higgins. Její duch zde zůstal, a když přinesly panenku do domu, dívka se do ní převtělila. Považovala Donnu a Angie za důvěryhodné. Jenom s nimi chtěla být. Chtěla s nimi být v bezpečí.

Protože Donna a Angie byly laskavé a starostlivé typy – obě studovaly zdravotnickou školu – souhlasily, aby s nimi Annabelle zůstala. A od té chvíle se rozpoutalo peklo.

Lou začal mít zlé sny, ve kterých ležel napůl ztuhlý v posteli a Annabelle mu lezla po noze, přes hrudník až ke krku, kde mu sevřela své vycpané ruce kolem hrdla a dusila ho. Vždy se vzbudil celý vyděšený a v hlavě mu bušilo, jako kdyby měl mozek odříznut od přísunu krve. Dovádělo ho to k šílenství. Bál se o dívky.

O několik dní později se poflakoval s Angie a plánovali společný výlet autem, když zaslechli, jak někdo chodí v Donnině pokoji. Ztuhli – bylo to v loupání? Byl v bytě vetřelec? Lou se připlížil ke dveřím a poslouchal šustění, které se z pokoje ozývalo. Rozrazil dveře, ale všechno bylo na svém místě – kromě Annabelle, která nebyla na posteli, ale seděla v koutě. Když se k panence přiblížil, pocítil varovné pálení vzadu na krku, jako kdyby ho někdo pozoroval, a prudce se otočil. Nikdo tam nebyl. Pokoj byl prázdný. A náhle pocítil bolest a pálení na hrudi. Podíval se pod košili a uviděl řadu dlouhých hlubokých škrábanců od drápů. Byl si jist, že to udělala Annabelle.

Tajemné škrábance se téměř okamžitě začaly hojit. Za dva dny po nich nebylo ani památky. Takové rány nikdo z nich dosud nespatřil. Věděli, že se musí obrátit o pomoc někam jinam a oslovili episkopálního kněze, který okamžitě povolal Eda a Lorraine Warrenovi.

Netrvalo dlouho, než Warrensovi přišli k závěru, že ve vitríně žádný duch není. Byl tam nelidský duch – démon – ukryt v panence. Warrensovi upozornili, že panenka není posedlá; démoni nejsou posedlí věcmi, ale lidmi. Cílem byla opravdu Donnina duše.

Nakonec Warrensovi postavili pro Annabelle uzamykatelnou vitrínu, ve které sídlí do dneška. Uzamčená vitrína udržuje panenku, aby se nemohla hýbat. Ale zdá se, že zlo ukryté v ní stále čeká na svoji příležitost. Čeká na den, kdy bude zase volná.

Další články

Zavří­t reklamu