válkaČeskoslovenskoobjevy

Stovky UFO opouštějí povrch Měsíce. Realita, nebo optický klam?

Z povrchu měsíce odlétají stovky vesmírných lodí, tvrdí video na YouTube. Je to reakce na zvolení Donalda Trumpa prezidentem, nebo jde o něco jiného? A není to celé náhodou jen optický klam?

Tomáš Chalupa 24. listopadu 2016

Video zachycuje množství objektů, které se zvedají z měsíčního povrchu a mizí ve vesmíru. Podle youtubového kanálu jde o jakýsi exodus z Měsíce, zřejmě kvůli lidem. Vypadá to hezky, ale ve skutečnosti jde ani ne tak o hoax, jako spíše o nepochopení. Jde o běžný jev, který je částečně optickou iluzí. Ta je vidět i při běžném pozorovnání Měsíce přes výkonné dalekohledy. Nemá to nic společného s Měsícem, ale s atmosférickou vlhkostí na Zemi, která za určitých okolností vytváří tyto optické iluze.

Spekulace o UFO na Měsíci jsou velmi staré a prakticky neustále se opakují. Podle některých zdrojů viděli UFO na Měsíci nebo v jeho blízkosti kosmonauti z Apolla, poslední zprávy o UFO na Měsíci pocházejí z roku 2015, kdy mělo být spatřeno při přistání sondy na Měsíci. S tímto tvrzením přišla Dana Hare, která pracovala jako kontraktor pro NASA. Viděla prý snímky s kódovým označením Santa Claus, které byly pořízeny nějakým satelitem. Na něm bylo několik létajících talířů, které přistály na Měsíci krátce po sondě. NASA má podle ní přesně daný postup, jak vymazat UFO ze všech záběrů, na kterých se objeví.

Hromadný úprk létajících talířů z Měsíce tak opět rozvířil tuto tématiku a vrátil do hry výskyt mimozemšťanů přímo na naší oběžné dráze.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu