válkaČeskoslovenskoobjevy

Stoletý Létající tygr stále létá každý týden

Stoletý Létající tygr stále létá každý týden
Zdroj: profimedia.com

Důchod se dá trávit různě, ale asi málokdo by čekal, že ve věku 100 let budete létat s letadlem v oblacích. Ale přesně to dělá Harry Moyer, bývalý příslušník slavné jednotky Létající tygři.

Tomáš Chalupa 3. července 2021

Harry Moyer nedávno oslavil své sté narozeniny. Je stále vitální, zdraví mu slouží, tak jak jinak oslavit kulatiny než letem ve svém letadle Mooney Mk 21. A nebyl to let ledajaký, Moyer se se svou rodinou přemístil na San Luis Obispo County Regional Airport, kde probíhala oslava Izraelsko-americké letecké nadace. Moyer odstartoval, dvakrát obkroužil letiště a křídly zamával divákům, kteří mu na zemi aplaudovali. Po přistání ho vítala nejen rodina, ale také organizátoři akce, kteří potvrdili, že Moyer se stal právě nejstarším pilotem v historii, který provedl sólový let. Přání k jeho narozeninám přicházely ze všech koutů světa a samozřejmě také od představitelů letectva i jeho bývalé jednotky.

Moyer létal v roce 1942 nejprve v severní Africe, pak nad Sicílií a Itálií a nakonec v Číně v rámci 23. bojové skupiny známé jako Létající tygři. Nebyli to přitom originální Létající tygři, protože jednotka s tímto jménem byla zrušena v roce 1942, ale jejím nástupcem, kam přešlo mnoho původních pilotů, byla právě 23. bojová skupina.

Thumbnail # Senior loví pokémony se 64 chytrými telefony
Mohlo by Vás zajímat:

Senior loví pokémony se 64 chytrými telefony

Moyer si své narozeniny užil a jak sám říká, u létání stále zůstane, pokud mu to zdraví dovolí. Létá pravidelně, většinou každý týden, ale záleží na okolnostech. Energii a elán by mu mohli závidět lidé o padesát let mladší, takže doufejme, že se bude ještě dlouho prohánět mezi oblaky.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu