Horké prameny v Monroe opět lákají návštěvníky na koupele a tanec

Horké prameny v Monroe opět lákají návštěvníky na koupele a tanec | zdroj: outdoorrevival.com


Sto let staré vany, horké prameny a poušť: Vítejte v tančících lázních v Monroe

TÉMATA: usa | cestování | lázně

user-avatar

chalkon

3. 05. 2016 | 16:00

Poblíž města Monroe v Utahu jsou přírodní prameny, které vyvěrají ze skal. Voda tu má teplotu 75 stupňů Celsia a teče rychlostí zhruba 1000 litrů za minutu.

V roce 1882 se v oblasti usadil Thomas Cooper se svou ženou, poblíž místa, kde vyvěraly prameny. Cooper začal zachytávat vodu do dřevěného bazénu a nabízel ji ke koupelím. V roce 1905 tu postavil první budovu, kde nechyběl ani taneční parket, bazén a šatny. Místo se tak stalo známé jako lázně, kde se tančí. Lidé se sjížděli z daleka, aby si užili neformální atmosféru, která zde panovala, a užili si koupelí v litinových vanách.

V roce 1930 koupil lázně jistý Farnsworth, který byl mimo jiné frontmanem jedné hudební kapely. Kulturní život se tak pozvedl na novou úroveň a tančící lázně jen vzkvétaly. Jejich sloganem tehdy bylo: "Místo smíchu a veselí". Jenže lázně začaly v padesátých letech upadat a nakonec zůstaly zcela opuštěné. Ovšem v devadesátých letech je objevil umělec a herec Mike Ginsuburg, který se mnísto rozhodl znovu oživit. Pořádá zde hudební festivaly a lidé se mohou ubytovávat v původních chýších, které zde postavil ještě Thomas Cooper. Lázně uprostřed pouště tak opět ožívají. Podívejte se do fotogalerie a pochopíte proč.

user-avatar

chalkon

3. 05. 2016 | 16:00

Zavří­t reklamu