válkaČeskoslovenskoobjevy

Štěně málem zemřelo v hořícím domě. Dnes je z něho člen hasičského sboru!

Štěně málem zemřelo v hořícím domě. Dnes je z něho člen hasičského sboru!
Zdroj: mashable.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Štěně Jake mělo teprve tři týdny, když uvízlo v hořícím domě. Štastnou shodou okolností bylo ale zachráněno a dnes pomáhá hasičům.

Simona Knotkova 13. března 2016

William Lindler z hasičského sboru v americkém Hanahanan zrovna nebyl v práci, když ze svého sousedství ucítil kouř. Poté, co uviděl, že vedlejší dům je v plamenech, ihned si zašel pro výstroj a dal se do hašení. V domě naštěstí nebyl žádný člověk, ale našel tam malé štěně. Lindlerovi trvalo přes deset minut, než byl schopný se k pejskovi dostat. U veterináře mu byly zjištěny popáleniny na 75 % těla a bylo jenom zázrakem, že svým zraněním nepodlehl.

Následující týdny čekalo Jakea léčení, během kterého byl kvůli silným bolestem neustále na morfiu. Jeho rodina si nákladnou léčbu bohužel nemohla dovolit, a proto ho přenechala k adopci. A v tom okamžiku se jeho zachránce Lindler rozhodl, že si ho nechá.

Nyní je už Jake v pořádku a našel opravdu zajímavé uplatnění. Nový páníček ho vzal s sebou do sboru, kde se stal hlavním maskotem a pomáhá například rozptylovat děti při požárech. Lindler ho chce také vycvičit k odhalování žhářů.

„Je úžasný. Hodně milující a bezstarostný,“ říká o něm. Konec dobrý, všechno dobré.

Další články

Zavří­t reklamu