Přejete si mít doma jezírko? Je to snadnější, než si myslíte!

Přejete si mít doma jezírko? Je to snadnější, než si myslíte! | zdroj: independent.co.uk


Stavitelská firma jim slíbila zeleň. Namísto toho se majitelé bytů dočkali "jezera" z plastu

TÉMATA: bydlení | čína

user-avatar

Simona Knotková

27. 11. 2019 | 18:15

Dobrý den si ze svých klientů udělala stavitelská firma v čínském městě Čchang-ša. Kupce nových bytů nalákala na přírodu, namísto toho jim "postavila" jezero z modrého plastu.

Omyl, nebo hodně špatný vtip? Na to se musí ptát majitelé bytů v novém obytném komplexu, který vyrostl ve městě Čchang-ša v čínské provincii Chu-nan. Stavitelská firma Čchang-ša Š'-ťi Jü-ťing jim sice slibovala množství zeleně a výhledy do parku, ale namísto toho se lidé dočkali falešného jezera z plastového polepu.

Aby byl vtip (či vážně míněný záměr) dohnán k dokonalosti, stavitel přidal na modrou plochu ještě dřevěný most, ze kterého se lidé mohou "kochat" jezerem. "I Minecraft je realističtější než tohle," nechal se slyšet jeden z podvedených obyvatel.

I když se u komplexu nachází části s vegetací, místo má stále daleko ke slibovaným parkovým výhledům.

Firma ke kontroverznímu počinu už stačila vydat prohlášení, ve kterém připomíná, že jezero stejně nikdy obyvatelům neslibovala. Dvůr byl prý postaven tak, aby vyhovoval požární bezpečnosti. Místní autority společně s majiteli bytů se nyní pokouší dát celou situaci do pořádku.

témata

user-avatar

Simona Knotková

27. 11. 2019 | 18:15

Zavří­t reklamu