válkaČeskoslovenskoobjevy

Stavitelská firma jim slíbila zeleň. Namísto toho se majitelé bytů dočkali „jezera“ z plastu

Stavitelská firma jim slíbila zeleň. Namísto toho se majitelé bytů dočkali „jezera“ z plastu
Zdroj: independent.co.uk

Dobrý den si ze svých klientů udělala stavitelská firma v čínském městě Čchang-ša. Kupce nových bytů nalákala na přírodu, namísto toho jim "postavila" jezero z modrého plastu.

Simona Knotkova 27. listopadu 2019

Omyl, nebo hodně špatný vtip? Na to se musí ptát majitelé bytů v novém obytném komplexu, který vyrostl ve městě Čchang-ša v čínské provincii Chu-nan. Stavitelská firma Čchang-ša Š‘-ťi Jü-ťing jim sice slibovala množství zeleně a výhledy do parku, ale namísto toho se lidé dočkali falešného jezera z plastového polepu.

Aby byl vtip (či vážně míněný záměr) dohnán k dokonalosti, stavitel přidal na modrou plochu ještě dřevěný most, ze kterého se lidé mohou „kochat“ jezerem. „I Minecraft je realističtější než tohle,“ nechal se slyšet jeden z podvedených obyvatel.

I když se u komplexu nachází části s vegetací, místo má stále daleko ke slibovaným parkovým výhledům.

Firma ke kontroverznímu počinu už stačila vydat prohlášení, ve kterém připomíná, že jezero stejně nikdy obyvatelům neslibovala. Dvůr byl prý postaven tak, aby vyhovoval požární bezpečnosti. Místní autority společně s majiteli bytů se nyní pokouší dát celou situaci do pořádku.

Další články

Zavří­t reklamu