Berlínský starosta Stephan von Dassel se nechal koronavirem nakazit dobrovolně, zřejmě udělal chybu.

Berlínský starosta Stephan von Dassel se nechal koronavirem nakazit dobrovolně, zřejmě udělal chybu. | zdroj: odditycentral.com


Starosta berlínské čtvrti se dobrovolně nechal nakazit koronavirem, aby mohl dále pracovat

TÉMATA: koronavirus | německo

user-avatar

Tomáš Chalupa

10. 04. 2020 | 09:00

Starosta berlínské čtvrti Berlín-Střed Stephan von Dassel vyvolal velkou kontroverzi, když oznámil, že se dobrovolně nechal nakazit koronavirem od své partnerky. Chtěl tak získat co nejdříve imunitu, aby mohl dále pracovat, zatímco ostatní budou nemocní.

Zatímco jedni Dassela kritizují, protože zcela jasně porušil nařízení německé vlády, aby si lidé udržovali sociální odstup, on sám považuje své nakažení za přínos k dlouhodobé snaze zploštit onu křivku počtu nakažených. Současně ale přiznal, že virus „trochu podcenil“.

„Byl jsem nemocný déle, než jsem předpokládal. Říkal jsem si, že budu pár dní nemocný a získám tak imunitu. Pak už to nebudu moci znovu dostat nebo to na někoho přenášet. Jenže to bylo mnohem horší, než jsem čekal,“ svěřil se Dassel médiím. Dassel je teď v karanténě společně s partnerkou a hodlá v ní zůstat, dokud nebude zdravý.

Jeho přístup se dá považovat za nezodpovědný hazard. Dasselovi to také mnozí vyčítají, protože jednak porušil stanovená pravidla a pak také není odborník, aby mohl sám určit, jaký průběh u něj bude koronavirus mít. Není totiž zdaleka pravdou, že virus je nebezpečný jen pro staré lidi. Umírají na něj i lidé mladší, a dokonce i batolata.

user-avatar

Tomáš Chalupa

10. 04. 2020 | 09:00

Zavří­t reklamu