válkaČeskoslovenskoobjevy

Stařík z Texasu přežil jako zázrakem bodnutí více než 1000 včel

Thomas Mizell z Texasu by je nenápadný senior, který ale dokázal neuvěřitelnou věc. Přežil více než 1000 bodnutí od mimořádně agresivních včel. Kdyby nezasáhla včas jeho rodina, byl by po smrti. Od té ho dělil i tak jen kousek.

Tomáš Chalupa 12. července 2018

Místní noviny Houston Chronicle přinesly informaci, že Mizell pomáhal své sestřenici s úpravou ohrady na farmě. Když kolem projížděl s buldozerem, omylem rozbil včelí hnízdo, ze kterého se vyrojily stovky nebo tisíce včel. „Bylo to jako obrovský černý mrak kolem mě,“ říká Mizell. Včely do něj začaly zuřivě bodat.

„Seskočil jsem rychle z buldozeru, který běžel na neutrál. Snažil jsem se přes les doběhnout do nedalekého jezírka, které jsem tam sám kdysi vyhrabal,“ pokračuje Mizell. I když se mu podařilo dorazit do vody a ponořit se, stále slyšel bzučení včel. Ty se mu dokonce dostaly do uší a později se zjistilo, že Mizell má prasklé oba ušní bubínky.

Když vynořil hlavu z jezera, včely stále dorážely a bodaly. Na břehu spatřil auto. Jeho rodina ho přijela zachránit. Z posledních sil se dostal na břeh a ztratil vědomí, když se dotkl kapoty vozu. Probral se až v nemocnici. Sestry musely z jeho kůže vytahovat tisícovku žihadel, bylo to neuvěřitelné.

Média také přišla s informací, že na Mizella zaútočily takzvané zabijácké včely. Ty jsou velmi agresivní, jde o křížence evropských medonosných včel a afrických včel. Je to uměle vyšlechtěný druh včel, který v padesátých letech minulého století zkřížili brazilští vědci. Od těch si slibovali, že získají reprodukční vlastnosti a odolnost k horku afrických včel a medonosnost evropských včel. Ovšem vyšlechtili jen velmi agresivní druh, který se značně rychle začal šířit i do Severní Ameriky a zabíjet jiné druhy včel. Jejich útoky na lidi i zvířata jsou extrémně zuřivé, vyprovokuje je v podstatě jakýkoliv kontakt s jejich hnízdem. Právě tihle zabijáci napadli Mizella a ten jako zázrakem jejich děsivý útok přežil. Za záchranu ale vděčí hlavně duchaplné reakci své rodiny, protože jinak by na břehu rybníka zemřel.

Další články

Zavří­t reklamu