válkaČeskoslovenskoobjevy

Stále hledáte tu správnou dietu? Zkuste jíst jako lidé v paleolitu!

Stále hledáte tu správnou dietu? Zkuste jíst jako lidé v paleolitu!
Zdroj: messagetoeagle.com

Vyzkoušeli jste už všechno možné, ale stále se vám nedaří shodit nadbytečná kila? Zkuste jíst jako lidé ve starší době kamenné. Podle nové studie tak pomůžete nejenom figuře těla, ale také játrům a srdci.

Simona Knotkova 15. listopadu 2016

Výzkum provedli vědci ze švédské univerzity Umeå. Účastníci jejich experimentu se po určitou dobu živili stravou jako lidé z paleolitu a jejich jídelníčku vévodila zelenina, ovoce, bobule, libové maso, mořské plody, ořechy a vejce. Naopak zcela vyřadili obiloviny, mléčné výrobky a luštěniny a do svých pokrmů nepřidávali sůl ani cukr.

Výsledek? Významná redukce tuku v játrech a svalech, snížení hladiny cukru a pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Paleolitická dieta se ukázala také jako mnohem účinnější nástroj v hubnutí než většina dnešních diet, omezujících se především na snížení tuku. A nemusíte přitom chodit ani do posilovny. Dle studie ovlivňovalo cvičení ve srovnání s touto stravou hmotnost člověka jen minimálně.

Podobnou stravou se dodnes živí například kmeny z Papua-Nová Guinea či Grónska. Právě jejich obyvatelé vykazují minimální výskyt civilizačních chorob, které na životě ohrožují zejména západní civilizaci.

Další články

Zavří­t reklamu