válkaČeskoslovenskoobjevy

Spojené státy v roce 1994 zvažovaly, že vyrobí gay bombu

Spojené státy v roce 1994 zvažovaly, že vyrobí gay bombu
Zdroj: abc.net.au

Nepřítele znemožnit, podlomit jeho psychiku a morálku, ale nezabít ho. I to byly starosti velitelů sedících v Pentagonu na počátku devadesátých let. A v jejich hlavách tak zrál opravdu bizarní plán.

Tomáš Chalupa 5. dubna 2018

Zní to tak šíleně, že to vypadá jako sci-fi. Ale je to bohužel pravda. V Pentagonu chtěli vyrobit bombu, která by byla naplněna chemikáliemi. Nešlo by ovšem o jedovaté chemikálie, které mají smrtící účinky a jejichž použití je zakázáno Ženevskými úmluvami. Šlo by o jakési chemikálie lásky, které by měly za následek, že vojáci, kteří by se jich nadýchali, by začali pociťovat lásku jeden k druhému. A samozřejmě by se jim přestalo chtít bojovat nebo dokonce umírat.

Úkolu vynalézt takovou bombu se zhostili vojenští experti ve Wrightově laboratoři v Ohiu, která patřila vojenskému letectvu. Odborníci si stanovili jako nejsilnější pud, který člověku znemožní válčit, lásku, potažmo sex. Letečtí inženýři skutečně přišli s plánem v hodnotě 7,5 milionů dolarů, na jehož konci by byla plně funkční „gay“ bomba. Jinak se zbrani prostě říkat nedalo.

Bomba měla být shazována na tábory a ubikace vojáků a chemikálie z nich měly udělat homosexuály. Byli by pro sebe neodolatelně přitažliví, chtěli by spolu navzájem mít sex a válka by byla to poslední, co by je zajímalo. Mohlo to vůbec fungovat?

V základu ano. Dostatečně silné feromony by něco takového nejspíš dokázaly, byť není jisté, zda by to přesně takto fungovalo. Vědci chtěli do chemického koktejlu navíc přidat silná afrodiziaka, takže by se nejspíš v kasárnách nepřítele začaly odehrávat nefalšované homosexuální orgie.

Gay bomba zůstala jen na papíře, stejně jako další podobné projekty. Američané chtěli také vyvinout bombu, která by rozprášila na zem chemikálie dráždící vosy. Ty by pak začaly zuřivě útočit na vše kolem. A také byla v plánu bomba, jejíž chemikálie by učinily lidskou pokožku nesnesitelně citlivou na sluneční světlo.

Člověku by se až chtělo věřit, že se sami autoři těchto bizarních nápadů nadýchali svých vlastních chemikálií, jak to zní šíleně. Pentagon ale ujišťuje, že podobné nápady se zkrátka objevují, protože Ministerstvo obrany dostává stovky návrhů na zbrojní projekty ročně a některé z nich jsou zkrátka tak trochu z jiného světa.

Další články

Zavří­t reklamu