Chemtrails jsou nesmysl, tvrdí nejlepší vědci na ovzduší, uvěří jim někdo?

Chemtrails jsou nesmysl, tvrdí nejlepší vědci na ovzduší, uvěří jim někdo? | zdroj: dailymail.co.uk


Špičkoví vědci definitivně rozstřelili mýtus o chemtrails

TÉMATA: chemtrails | záhady | konspirace | věda

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 08. 2016 | 09:00

Chemtrails je jedna z nejoblíbenějších konspiračních teorií. Práškovací program, kdy je lidstvo zasypáváno chemikáliemi unikajícími z nádrží nebo motorů dopravních letadel, je podle vědců naprosto nereálný.

"Velmi dobře známe fyzické a chemické procesy, které mohou zcela jednoduše vysvětlit údajné důkazy o masivním tajném rozprašovacím programu," stojí hned v úvodu studie univerzity v Kalifornii. Studie obsahuje dotazníkové šetření, které proběhlo na vzorku špičkových vědců zabývajících se kondenzačními parami a usazováním prachu a zplodin v atmosféře. 76 ze 77 oslovených vědců kategoricky odmítlo, že by existovaly jakékoliv indicie o existenci práškovacího programu. 

Autoři výzkumu jsou si vědomi toho, že zatvrzelé příznivce chemtrails nepřesvědčí, ale chtějí dát možnost ostatním, aby měli jasné a vědecky podložené informace. Právě proto vznikl onen dotazník. Nejlepší a nejrenomovanější vědci, jejichž reputace nemůže být nijak zpochybněna, říkají světu: chemtrails neexistují

"Je možné, že běžné kondenzační páry za motory letadel se udržují ve vzduchu déle kvůli klimatickým změnám. Ale stále jsou to jen kondenzační páry. Považovali jsme za důležité říct, co si vědecká komunita o celém problému chemtrails myslí," říká autor výzkumu Ken Caldeira

Ovšem jak ukazuje diskuse na internetu, ani jednotný názor vědců nemusí nic znamenat. "Jsou to ti samí špičkoví vědci, kteří berou tučné granty od vlády, aby dokázali, že vláda nevyužívá chemtrails?" ptá se jeden ze čtenářů a jasně ukazuje, kam se další diskuse asi bude ubírat.  

 

 

 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 08. 2016 | 09:00

Zavří­t reklamu