Ženy kdysi nosily s oblibou špičaté podprsenky zvané Torpédo.

Ženy kdysi nosily s oblibou špičaté podprsenky zvané Torpédo. | zdroj: boredpanda.com


Špičaté podprsenky Torpédo byly cool před padesáti lety, dnes je nosí jen Madonna

TÉMATA: móda | fotografie

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 07. 2017 | 14:00

Madonna si tenhle typ podprsenky, který se anglicky nazývá "bullet bra" (kulková podprsenka) a česky se mu přezdívalo Torpédo, vzala na své Blond Ambition Tour v roce 1990. Údajně se tento typ zase vrací do módy, i když na plážích v Chorvatsku ho asi nezahlédnete.

Některé společnosti zabývající se výrobou spodního prádla sázejí na návrat retro stylu a torpéda zase začínají vyrábět. Jestli je kupuje někdo jiný kromě Madonny, není úplně jisté. Ovšem v padesátých letech minulého století byly tyhle ostré hroty cool a in. 

Název bullet bra vznikl podle filmu Desátá oběť. Tam se totiž krásná herečka Ursula Andress promenáduje ve stříbrných špičatých plavkách, co mají v podprsence zabudované malé hlavně. A těmi hrdinka střílí po padouších. Ve své době po těchto podprsenkách ženy šílely a muži, těm se nejspíš ostré bodce pod roláky a svetry zdály také sexy. Naštěstí pak přišlo období hippies, a to se pro změnu nenosily žádné podprsenky, takže se na tuhle módní vlnu zapomnělo. Podívejte se na fotky, jak to vypadalo, když žena měla svá ňadra schovaná ve dvojici legendárních torpéd. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 07. 2017 | 14:00

Zavří­t reklamu