válkaČeskoslovenskoobjevy

Špičaté podprsenky Torpédo byly cool před padesáti lety, dnes je nosí jen Madonna

Špičaté podprsenky Torpédo byly cool před padesáti lety, dnes je nosí jen Madonna
Zdroj: Wikimedia Commons
+ 6 fotek+ 7 fotek

Madonna si tenhle typ podprsenky, který se anglicky nazývá "bullet bra" (kulková podprsenka) a česky se mu přezdívalo Torpédo, vzala na své Blond Ambition Tour v roce 1990. Údajně se tento typ zase vrací do módy, i když na plážích v Chorvatsku ho asi nezahlédnete.

Tomáš Chalupa 13. dubna 2021

Některé společnosti zabývající se výrobou spodního prádla sázejí na návrat retro stylu a torpéda zase začínají vyrábět. Jestli je kupuje někdo jiný kromě Madonny, není úplně jisté. Ovšem v padesátých letech minulého století byly tyhle ostré hroty cool a in.

Název bullet bra vznikl podle filmu Desátá oběť. Tam se totiž krásná herečka Ursula Andress promenáduje ve stříbrných špičatých plavkách, co mají v podprsence zabudované malé hlavně. A těmi hrdinka střílí po padouších. Ve své době po těchto podprsenkách ženy šílely a muži, těm se nejspíš ostré bodce pod roláky a svetry zdály také sexy. Naštěstí pak přišlo období hippies, a to se pro změnu nenosily žádné podprsenky, takže se na tuhle módní vlnu zapomnělo. Podívejte se na fotky, jak to vypadalo, když žena měla svá ňadra schovaná ve dvojici legendárních torpéd.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu