Některé růže jsou natolik tmavě rudé, že černou barvu můžou skutečně připomínat. Nic jako černá růže ale neexistuje.

Některé růže jsou natolik tmavě rudé, že černou barvu můžou skutečně připomínat. Nic jako černá růže ale neexistuje. | zdroj: vivaroses.com


Špatná zpráva pro milovníky růží: Černé neexistují, je to jen internetový hoax

TÉMATA: růže | květiny | hoax

user-avatar

Simona Knotková

25. 06. 2018 | 12:15

Opravdu existují černé růže? Články na různých webech se nás snaží přesvědčit, že tuto raritu najdete v turecké obci Halfeti. Bohužel se ale jedná o pouhý hoax.

Jak to už tak se smyšlenými zprávami bývá, první černá růže "vykvetla" na Facebooku. Právě tam v roce 2013 kdosi publikoval video údajné černé růže, která roste na jediném místě na světě, v turecké vesnici Halfeti. Autor příspěvku tvrdil, že tato růže roste jen ve velmi omezeném množství, a to po krátkou dobu v červnu. Černou barvu okvětním lístkům prý dodává unikátní složení půdy a hladina pH tamější spodní vody.

Povídání o černé růži se chytly další světové weby, které ho začaly jeden po druhém publikovat. Své čtenáře lákaly k výletu do Halfeti a prohlédnutí si výjimečného úkazu na vlastní oči. Pokud se tam ale někdo z tohoto důvodu vypravil, skončil zklamán. Halfeti sice je nádherné místo k prohlídce, ale žádné černé růže na něm nenajdete. Jednoduše proto, že neexistují. Většina původní vesnice je od 90. let navíc pod vodou.

Kdo toužil po fotografii černé krásky, nemusí ale zoufat. Stále totiž může použít Photoshop, stejně jako to udělali právě někteří vtipálci a šiřitelé hoaxu.

 

user-avatar

Simona Knotková

25. 06. 2018 | 12:15

Zavří­t reklamu