válkaČeskoslovenskoobjevy

Španělé vynalezli „vínovou vodu“. Chutná jako víno, ale neopijete se po ní

Španělé vynalezli „vínovou vodu“. Chutná jako víno, ale neopijete se po ní
Zdroj: odditycentral.com

Rádi byste si dali víno, ale nemůžete se opít nebo držíte dietu? Řešením pro vás může být nový produkt španělského vinařství.

Simona Knotkova 9. ledna 2019

Chutná jako víno, ale neobsahuje žádný alkohol a minimum kalorií. Tak svůj revoluční nápoj popisuje vinařství Bodega Líquido Gallaecia ze španělského regionu Galicie. Vínovou vodu Vida Gallaecia vinaři vyvíjeli dva roky společně s týmem vědců. Nyní by svůj produkt rádi dostali i na zahraniční trh.

„Ano, skutečně chutná jako víno, ale požíváte naprosto zdravý a nealkoholický nápoj. Jeho základem je totiž voda,“ sdělil jeden ze zakladatelů Bodega Líquido Gallaecia.

Přesné složení (ne)vína tvůrci tají. Klíčovou surovinou by ale měly být zbytky, které vznikají při výrobě vína. Pro bílé víno posloužila odrůda hroznů Godello, pro červené Mencia. Suroviny pochází z vinohradů regionu Valdeorras.

„Voda je obohacená o flavonoidy z hroznů a zbytky, které vznikají během výroby vína,“ popisuje bioložka Carmen Martínez z výzkumného střediska v Pontevedru. „Prospěšnost flavonoidů prokázalo množství studií. Pozitivně působí v boji proti cukrovce, mají rovněž antioxidační a antibakteriální účinky a chrání cévy.“

Vinařství nyní shání vhodné partnery, kteří by jejich nápoj dostali na širší trh. Zálusk si dělají zejména na japonské zákazníky, kde je po podobném zboží poptávka.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu