válkaČeskoslovenskoobjevy

Spadlo v roce 1994 v Anglii tajné americké letadlo Black Manta?

Spadlo v roce 1994 v Anglii tajné americké letadlo Black Manta?
Zdroj: mysteriousuniverse.com

Případ ze září roku 1994 zůstává stále zahalen tajemstvím. Na silnici poblíž vojenské letecké základny Boscombe Down v Anglii spadlo letadlo. Oficiální místa tvrdila, že jde o stíhačku Tornado. Ve skutečnosti šlo o tajný americký letoun Black Manta.

Tomáš Chalupa 5. srpna 2015

Malé černé letadlo se zřítilo na cestu A303 poblíž vojenské základny Boscombe Down ve Wiltshiru. K místu se seběhlo několik lidí, kteří chtěli vidět vrak letadla. Brzy ale na místo dorazila policie a také speciální jednotky a prostor hermeticky uzavřely. Britská oficiální místa vydala stanovisko, že se na cestu zřítila britská stíhačka Tornado. „Jsme si vědomi spekulací, že šlo o americký tajný letoun Aurora nebo jemu podobný stroj, ale ministerstvo obrany nemá žádné informace o tom, že by v době havárie operoval v britském vzdušném prostoru jakýkoliv americký stroj,“ stálo v oficiálním prohlášení. Odkud se tedy vzaly informace o Auroře?

Magazín Air For Monthly uvedl, že těsně po havárii přistály na základně Boscombe dva americké letouny Boeing -575 a Galaxy C-5. Vrak letadla byl údajně naložen do těchto letadel a odvezen na americkou základnu Palmdale v Kalifornii. Podle magazínu šlo o stroj TR-3A Black Manta, podzvukový špionážní letoun, jehož existenci ovšem americká vláda nikdy nepotvrdila.

Celá záležitost je však ještě zajímavější. Měsíc před havárií se na silnici A303 stala jiná podivná věc. „Na policejní stanici v Salisbury přišel řidič nákladního vozu, který tvrdil, že nad silnicí se vznášel zelený létající talíř. Muž byl přesvědčen, že šlo stoprocentně o UFO,“ tvrdí inspektor Andy Sharing. „Přišlo několik podobných hlášení od řidičů na této silnici, ale policie na místě žádný létající talíř nenašla,“ dodává Sharing. Zajímavé je, že podle výpovědi řidiče, měl talíř tvar trojúhelníku s ostrými hranami. Přesně tak má vypadat podle některých informací Black Manta. Dodnes je mnoho lidí přesvědčeno, že na základně Boscombe Down se v roce 1994 testoval tento tajný americký stroj a dokonce zde havaroval. Neméně mnoho lidí je přesvědčeno, že je to jen konspirační teorie a že Black Manta nikdy neexistovala. Nezbývá, než si vybrat.

Další články

Zavří­t reklamu