válkaČeskoslovenskoobjevy

Soul zdobí akvárium s mohutnou vlnou, není v něm ani litr vody

+ 1 fotka+ 2 fotky

Elektronické billboardy nemusí být jen podivné zářící objekty plné nevkusných reklam. Pokud navštívíte Soul, můžete vidět největší elektronický billboard na světě a budete nepochybně nadšení. Spatříte totiž obrovskou vlnu, která se bez ustání převaluje v obrovském akváriu.

Tomáš Chalupa 10. května 2021

Za projektem stojí společnost D’strict, která vytvořila vizuální kouzlo nazvané #1_WAVE with Anamorphic Illusion. Inovativní společnost má za sebou množství podobných projektů, které přinášejí neotřelé a futuristické využití technologií.

Své „akvárium“ umístila společnost na náměstí COEX ve čtvrti Gangnam v Soulu, které se někdy označuje také jako náměstí K-pop (zkratka korejského popu). Celé kouzlo spočívá v setu obřích plazmových obrazovek, konkrétně jde o 31 000 LED modulů fungujících v rozlišení 7,840×1,952 pixelů. Obří akvárium má rozměry 80 metrů na šířku a 20 metrů na výšku.

Vizuální efekt je samozřejmě dokonalý, jak ukazuje video. Celé to působí jako neklidná oceánská bouře snažící se osvobodit z digitálního vězení uvnitř reklamní obrazovky.

Přestože se jedná o největší obrazovku v Jižní Koreji, světový primát jí nepatří. Ten drží obří obrazovka nacházející se v nákupním parku Shuzou v Číně, která má rozměry neuvěřitelných 16 tisíc čtverečných metrů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu