válkaČeskoslovenskoobjevy

Soukromé letadlo spadlo na rodinný dům. Manželé se synem nepřežili

Soukromé letadlo spadlo na rodinný dům. Manželé se synem nepřežili
Zdroj: Pexels

V Lyon Township ve státě Michigan došlo k tragické nehodě. Soukromé letadlo narazilo do rodinného domu a celá jeho posádka nepřežila.

Simona Knotkova 6. ledna 2021

Malé soukromé letadlo typu Piper PA-24 bylo řízeno zkušeným pilotem Davidem S. Compem. Společně s ním seděla ve stroji manželka Michelle a osmnáctiletý syn Dawson. Rodina se do Michiganu vracela z Georgie, kde pobývala několik posledních dnů roku. Domů ale nikdy nedoletěla. Letadlo z neznámých důvodů narazilo do dvoupatrového domu v Lyon Township nedaleko letiště Oakland Southwest Airport. Celá posádka na místě zemřela.

Thumbnail # Nejhorší havárie letadla v dějinách. 520 mrtvých!
Mohlo by Vás zajímat:

Nejhorší havárie letadla v dějinách. 520 mrtvých!

„Dům nešlo ani vidět, jak byla všude spousta kouře. Vysoké plameny vytvořily obří mračno dýmu. Mysleli jsme, že je po domě. Je zvláštní, že na naprosto stejném místě havaroval letos v létě horkovzdušný balón,“ vypověděl jeden ze sousedů Chase Southwick, který se na místo tragédie šel krátce po dopadu letadla podívat.

Pětičlenné rodině z domu se jako zázrakem nic nestalo. V době, kdy stroj dopadl do jejího obývacího pokoje, byli všichni členové zrovna v kuchyni, kde si připravovali jídlo k filmu. Krátce předtím v obýváku pobývali. Děsivou havárii nepřežila jejich kočka.

David S. Comp byl ve svém okolí známou osobou. Mimo jiné byl spoluzakladatelem a předsedou stavařské společnosti Compo Builders Inc. a předsedou organizace Home Builders Association of Southeastern Michigan (HBA). Pod jeho vedením vyrostlo na jihovýchodě amerického státu více než šest stovek staveb. V roce 2013 a 2015 byl za své úsilí oceněn stavitelskými cenami.

„Měli jsme to štěstí, že David vedl náš tým v roce 2020. Jeho angažovanost, profesionalita a mnoholeté zkušenosti byly pro naši organizaci velkým přínosem. Jako skutečný přítel se poté projevil, když jsme loni museli čelit výzvě za výzvou,“ řekl o zesnulém muži výkonný ředitel HBA Michael Stoskopf.

Thumbnail # Po manželské hádce narazil pilot letadlem do vlastního domu. Uvnitř byla jeho žena i syn
Mohlo by Vás zajímat:

Po manželské hádce narazil pilot letadlem do vlastního domu. Uvnitř byla jeho žena i syn

V době havárie panovalo příznivé počasí bez deště či silného větru. Případ nyní vyšetřuje Federální letecká správa a Národní rada pro bezpečnost dopravy.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu