válkaČeskoslovenskoobjevy

Soudkyně poslala děti do pasťáku za to, že odmítly jít s otcem na oběd

Soudkyně poslala děti do pasťáku za to, že odmítly jít s otcem na oběd
Zdroj: yournewswire.com

Americké zákony mají své podivnosti. Nedávno vzbudil bouři nevole rozsudek, kterým soudce na Floridě poslal na 22 let do vězení učitelku, která měla sex se svými žáky. Nyní se na veřejnost dostala kauza, kdy tři děti skončily v zařízení pro mladé delikventy. Důvod? Nechtěly jít se svým otcem na oběd.

Tomáš Chalupa 15. července 2015

Soudkyně Lisa Gorcyca řeší dlouho se vlekoucí rozvod manželského páru Omera Tshimoniho a jeho manželky Mayi. Ten se rozhodně nevede v rukavičkách a obě strany proti sobě vytahují nejrůznější argumenty. Soudkyně se však – ve snaze aby rozvodem netrpěly děti – rozhodla nařídit povinné návštěvy u otce. Jenže děti k otci, který s nimi měl naplánovaný společný oběd, nešly.

Soudkyni chování dětí ve věku 9,10 a 15 let rozlítilo natolik, že je nejprve varovala z neuposlechnutí soudního nařízení. Jako iniciátora vzpoury dětí viděla nejstaršího syna, ke kterému přímo v soudní síni promluvila takto: „Není naprosto žádný důvod, abys neměl dobrý vztah se svým otcem. Tvůj otec nebyl z ničeho obviněn a nedopustil se žádného trestného činu. Ty, mladý muži, jsi to celé špatně pochopil. Tvůj otec je skvělý muž, který prošel mnohým, aby si udržel dobré vztahy se svými dětmi.“ Navíc soudkyně pojala podezření, že nejstarší syn ostatní děti straší tím, že je jejich otec hodlá unést.

Nejstarší syn i ostatní dvě děti však odmítly výzvy soudkyně a prohlásily, že se s otcem nesejdou. Pak nastalo něco, co nejspíš nikdo nečekal. Za odmítání respektování soudního nařízení poslala všechny děti do zařízení pro dětské kriminálníky. Zde budou podle jejího výnosu umístěny až do doby, než dosáhnou 18 let. Děti byly rozděleny a ani jeden z rodičů je teď nesmí vídat!

Následuje mnoho rozhořčených vyjádření rodičů, jejich právníků, znalců práva i dětské psychiky. Podobný případ zatím nebyl zaznamenán a jde podle všeho o průlomový verdikt. Mají děti právo odmítat nařízené schůzky a mají za to být případně takto trestány? Není chyba na straně rodičů, kteří se nedokázali dohodnout na klidném rozchodu, a poštvávali zjevně děti jeden proti druhému? Jenže rodiče chybu odmítají, obviňují se navzájem a svorně pak soudkyni. Ta tvrdí, že i pro děti platí zákony. Kauza se tak ocitla ve slepé uličce a děti v pasťáku.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu