válkaČeskoslovenskoobjevy

Souboj megarobotů už za dva měsíce? Američané postavili zbrusu nový stroj

Souboj megarobotů už za dva měsíce? Američané postavili zbrusu nový stroj
Zdroj: curiosity.com

Už před dvěma lety jsme psali, že se schyluje k vůbec prvnímu souboji velkých bojových robotů. Na jedné straně měl stát robot japonského výrobce Kurata, na druhé Mark II od americké společnosti US Robotisc později přejmenované na Megabot. Jenže Mark II nebyl na boj připraven, a tak se zdálo, že věc vyšumí do ztracena. Jenže Američané to nevzdali a připravili nový bojový stroj - Eagle Prime.

Tomáš Chalupa 11. září 2017

Souboj těchto dvou robotů se měl konat už loni. Jenže z toho nic nebylo. Prosakovaly informace, že Američané svého robota nemají hotového, že je potřeba spousta testů a úprav. Jejich robot byl zbraněmi ověšený gigant, ovšem měl zřejmě mnoho technických problémů. Místo oprav se tým Megabot pustil do stavby zbrusu nového robota. Kvůli tomu se sice zápas posunul o rok, ale nyní obě strany tvrdí, že souboj proběhne na utajeném místě už v říjnu tohoto roku. Snad nepůjde o podobně planý slib jako v předchozím případě.

Kogoro Kurata je průkopníkem ve vývoji řiditelných obřích mechů. Jeho Kurata měří 4 metry na výšku a váží necelé 4 tuny. Je ovládán z kokpitu pilotem, který má k dispozici mimo jiné rychlopalný rotační kulomet s kadencí 6000 střel za minutu. Ve výzbroji má být i drtivá ruka a také cosi jako kopí, které je schopno prorazit silný pancíř. Kurata měl být v souboji jasným favoritem, protože jeho technologie jsou už odzkoušené a má ve vývoji robotů velkou tradici.

Eagle Prime se původně jmenoval Mark III. Vycházel z předchozího obrněnce Mark II, jenže byl výrazně upraven. Pohybuje se na pásech a kolech, má rovněž k dispozici střelné zbraně a stejně tak i zbraně pro boj nablízko. Jak boj robotů dopadne, se budou moci diváci přesvědčit pouze pomocí streamu na stránkách Megabot a Kuraty. Reálně žádné auditorium nebude, protože celý boj bude zřejmě probíhat v utajení. Přece jen zákony na podobné události nepamatují a bylo by těžké získat potřebná povolení.

Brzy může ke dvěma hlavním rivalům přibýt další – čínský Monkey King od společnosti Greatmetal má rovněž ambici zasáhnout do těchto bojů, i když až v některém z dalších kol. Možná se tu brzy rozjede celá liga bojových robotů. Tak se nechejme překvapit, jak japonsko-americký souboj dopadne.

Další články

Zavří­t reklamu