válkaČeskoslovenskoobjevy

Sophia Loren naštvala Richarda Burtona. Podváděla ho ve scrabblu

Sophia Loren naštvala Richarda Burtona. Podváděla ho ve scrabblu
Zdroj: Profimedia
+ 1 fotka+ 2 fotky

Herečka Sophia Loren byla jedním z posledních hostů pořadu BBC Radio 4 Desert Island Discs. Moderátorce Lauren Laverne odtajnila, jak hrála scrabble s Richardem Burtonem nebo jak se filmařům zprvu nelíbila její tvář.

Simona Knotkova 22. února 2021

Ikona italského filmu Sophia Loren se během své kariéry potkala s celou plejádou významných světových herců. Jedním z nich byl také Richard Burton, po jehož boku se v roce 1974 objevila v televizním filmu Krátké setkání. Chvíle volna si dvojice krátila například hraním scrabblu. A právě ve spojitosti s oblíbenou hrou se Loren v rádiovém pořadu BBC přiznala ke svému nešvaru – věčně podváděla. Svého hereckého kolegu tím nemile popudila.

Thumbnail # Richard Burton: Talentovaný herec, kterého porazil démon alkohol
Mohlo by Vás zajímat:

Richard Burton: Talentovaný herec, kterého porazil démon alkohol

Vždycky jsem vyhrávala, protože jsem podváděla. Bavilo mě to. Richard Burton na to ale jednou přišel. Porážela jsem ho, a když zjistil, že podvádím, prohlásil: ‚Už s tebou nikdy nebudu hrát,'“ vzpomíná dnes s humorem šestaosmdesátiletá herečka.

Řeč se také stočila na nabídku sňatku, kterou jí měl podle známé historky přednést Cary Grant přímo na place snímku Pýcha a vášeň. Loren byla tehdy zasnoubená se svým pozdějším manželem, filmovým producentem Carlem Pontim. Jak ale po letech přiznává, nabídku by pravděpodobně nepřijala ani jako nezadaná žena.

Thumbnail # Když se Sophia Loren v roce 1968 poprvé stala maminkou
Mohlo by Vás zajímat:

Když se Sophia Loren v roce 1968 poprvé stala maminkou

Když vás někdo požádá o ruku během natáčení, musíte být velmi opatrní, protože na place je to jiný svět, není to skutečný svět. Nechcete se pak vzbudit a uvědomit si: ‚Udělala jsem něco, co jsem nikdy dělat neměla.‘ To je příšerné. Nikdy bych do toho nešla.“

I když Sophia Loren platí už několik dekád za jeden z největších sexuálních symbolů, do éteru také prozradila, že pro její netypický vzhled ji filmaři zprvu ignorovali. Herečka se však nenechala zastrašit a místo na výsluní si sebevědomě vydobyla i bez zbytečných chirurgických zákroků.

Thumbnail # 10 inspirujících citátů sebevědomé Sophie Loren
Mohlo by Vás zajímat:

10 inspirujících citátů sebevědomé Sophie Loren

Neměla jsem tu nejobvyklejší tvář, která by vypadala dobře v každém světle. Můj nos byl moc velký, moje pusa byla moc velká, pořád se jim něco nelíbilo. Nikdo o mě proto nestál, kameraman měl jinou holku, kterou mě chtěl nahradit. Bylo to hrozné, byla to válka. Já si ale myslela: ‚Nemám žádnou velkou tvář, kterou můžete něčím nahradit.‘ Měla jsem malou tvář a měla jsem ji ráda. Když jsem vyrůstala, ráda jsem se na sebe dívala do zrcadla. Má tvář mi patřila a chtěla jsem si ji nechat.

Filmoví příznivci mohli Loren naposledy spatřit v krátkém dokumentu od Netflixu Co by udělala Sophia Loren? z letošního roku.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu