válkaČeskoslovenskoobjevy

Solární panely měly být zdrojem energie pro francouzskou knihovnu. Teprve po půl roce se přišlo na to, že nebyly zapojeny

Solární panely měly být zdrojem energie pro francouzskou knihovnu. Teprve po půl roce se přišlo na to, že nebyly zapojeny
Zdroj: odditycentral.com

Jako v příběhu o Patovi a Matovi dopadla konstrukce solárních panelů vybudovaných na střeše knihovny v Roubaix. Zapomnělo se totiž na to nejdůležitější.

Simona Knotkova 12. února 2020

187 solárních panelů v hodnotě 103 tisíc euro (cca 2,5 milionů korun) mělo vyrábět až čtvrtinu z celkové energie pro knihovnu ve francouzském městě Roubaix. Na veřejnou budovu je nainstalovala firma Sunretec.

Teprve nyní se ale přišlo na to, že během konstrukce v červnu minulého roku se zapomnělo na to nejdůležitější a panely nebyly připojeny k elektrické síti budovy. Knihovna byla tedy více než půl roku napájena konvenčními, a tím pádem dražšími zdroji. Co je ještě podivnější – za šest měsíců si toho nikdo nevšiml ani na účtech energie. Na chybnou konstrukci se přišlo teprve náhodou, když měla být ke knihovně připojena také větrná turbína.

K nápravě by mělo dojít v budoucích dnech až týdnech.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu