válkaČeskoslovenskoobjevy

Sluneční observatoř uzavřela FBI, ani místní policie neví, co se stalo

Sluneční observatoř uzavřela FBI, ani místní policie neví, co se stalo
Zdroj: dailymail.co.uk

Solární observatoř Sunspot v americkém státě Nové Mexiko musela vydat tiskovou zprávu. Reagovala na to, že kolem observatoře vzniká mnoho poplašných zpráv a konspiračních teorií poté, co byla uzavřena z dosud neznámých „bezpečnostních důvodů“ agenty FBI a její zaměstnanci byli bleskově evakuováni.

Tomáš Chalupa 18. září 2018

Solární observatoř Sunspot byla uzavřena minulý týden poté, co zveřejnila jen velmi stručné oznámení o tom, že k uzavření dochází z bezpečnostních důvodů. Celá věc se zdála být velmi nejasná, ani oficiální úřady nezveřejnily žádné podrobnosti. O tom, co se s observatoří děje, vlastně nevěděl nikdo nic. Navíc došlo k evakuaci zaměstnanců, takže v observatoři teď nikdo není.

Ihned se vyrojily zaručené zprávy, co se stalo. Konspirátoři uváděli, že souvislost může být s velkou geomagnetickou bouří, která byla očekávána právě v době uzavření observatoře. Spekulace přiživil i fakt, že kolem byli agenti FBI a nad observatoří létal vrtulník. Šerif Benny House se nechal slyšet, že ani místní bezpečnostní složky nic neví a nikdo jim nic nesdělil. „FBI nám odmítá říct, co se děje. FBI byla tam nahoře, ale z jakého důvodu, nám nikdo neřekl. Vzhledem k tomu, jak rychle přijeli a jak byli tajní, se tam toho dělo hodně. Létal tam vrtulník Black Hawk, byli tam nějací agenti, pak nějací technici pracující na anténách,“ uvedl House.

Ta nakonec musela na vzniklou situaci reagovat a vydala vlastní tiskové prohlášení. Jenže tím nadělali víc škody než užitku. V tiskové zprávě totiž jen stojí, to, že observatoř byla uzavřena, nikdo nebyl propuštěn a všichni se těší, až bude znovu otevřena. „Těšíme se na vaši návštěvu, až budeme znovu otevřeni,“ stojí na konci textu. Ani slovo o důvodech nebo jak dlouho bude observatoř uzavřena. To ve výsledku je povzbudilo konspirátory, kteří i nadále spekulují o tom, co se vlastně s observatoří děje. Samotná bouře ve hře už nejspíš nebude, protože nakonec nebyla tak silná, jak se původně očekávalo, a nijak neovlivnila každodenní život na zemi. Uzavření observatoře tedy souvisí s něčím jiným.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu