válkaČeskoslovenskoobjevy

Šokující tajemství: V tomto nenápadném domku má Coca-Cola svoji svatyni

Šokující tajemství: V tomto nenápadném domku má Coca-Cola svoji svatyni
Zdroj: Irish Minor
+ 6 fotek+ 7 fotek

Za propagaci a reklamu nějaké obchodní značky člověk většinou inkasuje slušné peníze, to však není případ jedné ženy z Irska. Ta naopak utratila několik tisíc dolarů, aby svůj dům v Corku proměnila v coca-colovou svatyni.

Ivanhoe 29. května 2018

Zvenku dům paní Lilian vypadá jako obyčejný, tuctový dům z předměstí, ale jakmile vejdete dovnitř, nebudete stačit žasnout. Všude vládne červená a bílá barva, logem Coca-Coly jsou posety zdi i povlečení a staré láhve a plechovky od Coca-Coly zdobí snad veškerý interiér. Nikdo není na pochybách, jaký nápoj paní domu miluje.

Jídelní stůl s lustrem vyrobeným z lahví od Coca-Coly.

Jídelní stůl s lustrem vyrobeným z lahví od Coca-Coly.

Její fascinace Coca-Colou se začala psát před třiceti lety, když vycestovala do Evropy a při přejezdu hranic z Německa do Rakouska zjistila s údivem, že tento perlivý nápoj je všude k mání – a v těch samých plechovkách. Rozhodla se proto, že začne sbírat plechovky a láhve z celého světa.

„Sbírám je asi 28 let,“ svěřila se v rádiu Red FM. „Přátelé a příbuzní mi je vozí ze svých cest,“ dodala a rovněž prozradila, že pěknou řádku coca-colových suvenýrů nakoupila i v jednom specializovaném obchodě v New Yorku.

Synova ložnice

Synova ložnice

Nejprve svou rozrůstající se sbírku uschovávala dlouhé roky nahoře v podkroví, až ji napadlo, že si z těchto věcí zařídí ložnici. Před pěti lety pak s manželem v podobném duchu předělali kuchyni. Na její přání jí její muž ji z lahví od Coca-Coly vyrobil i lustr. Tak to šlo dál, až se jejich dům proměnil v něco, co lze nazvat plnohodnotným muzeem či chrámem Coca-Coly. Když si člověk tyto prostory prohlíží, napadne ho, zda již rodina paní Lilian není tímto syceným nápojem přesycena. Ona sama však v pití koly i sběratelské vášni dále pokračuje a nemíní jen tak přestat.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu