válkaČeskoslovenskoobjevy

Sodderovic děti zemřely při požáru, jejich smrt ale obestírá tajemství

Sodderovic děti zemřely při požáru, jejich smrt ale obestírá tajemství
Zdroj: allthatsinteresting.com

Jestli Sodderovy děti zemřely při požáru svého domu, není jisté. Možná odešly živé a navždy zmizely. Nebo žijí dosud někde v ústraní? Případ stále vyvolává mnoho otázek.

Tomáš Chalupa 19. května 2020

Fayettville v Západní Virginii zažil na Štědrý den roku 1945 hrůznou tragédii. V domě rodiny Sodderových hořelo. Požár spálil prakticky celou budovu. Uvnitř v té době bylo pět z deseti dětí rodiny. Nebo nebylo? Než začal další den, kolem případu vyrostl celý les otázek.

Ta hlavní byla, zda skutečně Maurice (14), Martha (12), Louis (9), Jennie (8) a Betty (5) zahynuly při požáru domu. Zdá se, že takovou věc by mělo být lehké zjistit, ale ne tak v tomto případě. Sami rodiče George a Jennie věřili, že jejich děti jsou naživu a nechali kolem města rozmístit několik billboardů s výzvou, aby kdokoliv, kdo o nich má nějaké informace, ihned kontaktoval policii nebo rodinu.

Případ se podle Jennie odehrál takto:

Pět dětí šlo na Štědrý večer spát. V průběhu noci zazvonil telefon. V telefonu slyšela mužské hlasy, cinkající skleničky zřejmě z probíhající oslavy. Pokusila se znovu usnout, ale znovu ji vzbudily zvuky, tentokrát ze střechy, kde jakoby se něco kutálelo. Když usnula, bylo to opět jen na hodinu. Probudila se, když byl dům plný kouře. Z hořícího domu se podařilo uniknout čtyřem dětem. Dalších pět v něm zůstalo. Nejmenší batole Sylva, teenageři George a Marion a nejstarší třiadvacetiletý John se dostali ven. Nejstarší syn nebyl vůbec doma, protože sloužil v armádě.

Trvalo celé hodiny, než k domu přijeli hasiči. Mezitím se rodiče bezvýsledně snažili sami dostat dovnitř, ale bez úspěchu. Policie později určila jako příčinu požáru zkrat na vedení. George této verzi příliš nevěřil, s dráty v domě prý nikdy nebyly sebemenší problémy.

Oba rodiče pochopitelně chtěli vidět ostatky svých dětí. Ale nenašlo se nic. Podle policie a hasičů byly doslova spáleny na popel. Tomu se opět Sodderovi zdráhali uvěřit. Navíc se ukázalo, že požár domu nemusela být náhoda. Před měsícem se u domu objevil jakýsi tulák, který se dostal do sporu s Georgem. Hádku ukončil výhružkou, kdy říkal něco o totální zkáze. A nedlouho po něm navštívil rodinu podomní prodejce životních pojistek. Když neuspěl a Sodderivo si od něj nic nekoupili, oznámil jim, že jejich dům by mohl shořet na popel i se všemi těmi dětmi uvnitř.

Někteří místní lidé tvrdili, že viděli Sodderovic děti v pomalu projíždějícím autě, ze kterého prý pozorovaly hořící dům. Byly snad uneseny? Řidička kamionu zase oznámila, že vzala pětici dětí, které stopovaly u cesty, k sobě na čaj a snídani. Podobných hlášení bylo víc, ale nikdy se děti nepodařilo najít. Sodderovi strávili zbytek života jejich hledáním. V roce 1968 Jennie dostala dopis s fotografií muže. Dotyčný tvrdil, že je Louis a toto je jeho současná fotografie. Ale ani z této stopy nic nebylo, muže se nepodařilo najít.

O rok později po obdržení dopisu, George zemřel. Jennie nechala obehnat svůj dům ostnatým drátem a až do smrti chodila oděná pouze v černém. Svých pět dětí přes veškerou snahu už nikdy neviděla. Smrt nebo spíše zmizení Sodderovic dětí je dodnes považováno za neobjasněnou záhadu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu