válkaČeskoslovenskoobjevy

Socha Panny Marie v Novém Mexiku roní slzy, které voní po růžích

Návštěvníci kostela v Novém Mexiku se stali svědky nevšedního jevu. Bronzová socha Panny Marie začala ronit slzy vonící po růžich.

Simona Knotkova 13. června 2018

Kostel Panny Marie ve městě Hobbs čelí náporu návštěvníků. Došlo v něm totiž prý k zázraku. Od jedné z posledních nedělních mší roní bronzová socha Panny Marie slzy, které voní po růžích. Nadpřirozeného jevu si poprvé všiml kněz Jose Segura.

„Všiml jsem si, že je socha mokrá. Otřel jsem jí tvář, ale slzy se objevily i poté. Tehdy jsem si uvědomil, že skutečně pláče. Myslím, že je to připomínka pro nás všechny, abychom byli blíže k Bohu a upustili od násilí,“ sdělil novinářům.

Úkaz dosud nikdo nedokázal spolehlivě objasnit. Hlavou kroutí také Ricardo Flores Kastanis, autor sochy. „Nedokážu to vysvětlit. Technicky kov samozřejmě nedokáže udržet vodu. Když to vezmu pohledem katolíka, je to krása. Když se na to ale podívám z technického hlediska, nemám pro to zkrátka žádné objasnění. Něco takového jsem ještě nikdy předtím neviděl,“ říká.

Výsledky snad přinese právě probíhající vyšetřování. Velká část návštěvníků však žádné vysvětlení nepotřebuje a plačící Panna Marie je pro ně jednoduše zázrakem.

„Je to zázrak, nic jiného. Věděli jsme, že existuje Bůh,“ míní jedna z věřících žen.

Na reportáž z místa se podívejte v přiloženém videu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu