Britka je chodícím důkazem, že když se chce, tak to většinou jde.

Britka je chodícím důkazem, že když se chce, tak to většinou jde. | zdroj: dailymail.co.uk


Snoubenec jí dal košem, protože byla tlustá. Zhubla 50 kilo a stala se Miss Británie

TÉMATA: proměna | ženy | inspirace

user-avatar

Simona Knotková

29. 02. 2020 | 08:30

Těžký rozchod proměnila žena z Velké Británie ve velkou životní změnu a úspěch. Shodila padesát kilo a stala se historicky 75. Miss Velké Británie.

Jen Atkin z Ulceby se před třemi lety zhroutil svět. Rozešel se s ní její dlouhodobý partner a snoubenec. Důvod? Byla prý příliš tlustá. "Když jsme se rozešli, byla jsem zničená, ale nakonec to byla ta nejlepší věc, která se mi kdy přihodila," vypráví dnes šestadvacetiletá žena.

Ze strachu, že se jí už nikoho jiného nepodaří najít, se rozhodla pro zásadní krok – radikálně změní svůj životní styl a zhubne. V té době vážila více než 107 kilogramů. Na vině byl nejenom nedostatek pohybu, ale také jídelníček plný sladkostí, rychlého občerstvení a chipsů. Atkin pozměnila nejenom složení své stravy, ale také začala pravidelně navštěvovat posilovnu. Cvičení prokládala procházkami a jízdou na kole.

Výsledky se začaly brzy dostavovat. O rok později žena vážila 57 kilogramů. A kromě toho, že si našla nového přítele, za kterého se provdala, začala zkoušet své štěstí v soutěžích krásy. "Nejprve to byla jenom legrace. Nikdy jsem si nepředstavovala, že bych se mohla dostat tak daleko."

Jen Atkin s korunkou krásy

Po titulu Miss Scunthorpe se v roce 2018 umístila na druhé pozici Miss Anglie. Nejvyšší ocenění přišlo ale teprve letos. Jen Atkin se stala historicky 75. Miss Velké Británie.

"Byl to pro mě naprostý šok. Je pro mě neuvěřitelnou poctou být 75. vítězkou a reprezentovat naši zemi společně s mým bratrem-dvojčetem, který za Velkou Británii běhá," popisuje své pocity čerstvá vítězka, sestra atleta Sama Atkina.

Dodává: "Titul je tečkou za dlouhou a obtížnou, ale úžasnou cestou. Moje tělo se sice změnilo, ale nemyslím si, že by se změnila i má osobnost, což mi asi pomohlo. Porotci mohli vidět, co jsem skutečně zač."

S prestižním titulem je před ní nyní spousta nových povinností a projektů. Mimo toho by chtěla v blízké budoucnosti pokračovat v kariéře country zpěvačky, kterou rozjela taky v roce 2018, a vydat nový singl.

user-avatar

Simona Knotková

29. 02. 2020 | 08:30

Zavří­t reklamu