válkaČeskoslovenskoobjevy

Smutné tajemství hollywoodské krásky: Na plátně Grace Kelly zářila, v rodině byla za černou ovci a prostitutku

Smutné tajemství hollywoodské krásky: Na plátně Grace Kelly zářila, v rodině byla za černou ovci a prostitutku
Zdroj: Wikimedia Commons, Sd.vishnevsky, CC BY-SA 4.0
+ 4 fotky+ 5 fotek

Grace Kelly patří k nejzářivějším ikonám klasického Hollywoodu. Ne všichni ale její úspěch ve filmovém světě uznávali. Když se herečka pokoušela prorazit v tvrdé umělecké branži, narážela na odpor u vlastní rodiny.

Simona Knotkova 31. března 2021

Grace Kelly pocházela z uznávané pensylvánské rodiny. Její otec John Brendan „Jack“ Kelly byl veslař a trojnásobný olympijský vítěz. Matka Margaret Majer pro změnu učila tělesnou výchovu a stala se první ženskou trenérkou dívčího atletického sboru na Pensylvánské univerzitě. Kromě Grace manželé vychovávali další tři děti – starší Margaret a Johnna ml. a mladší Elizabeth.

Thumbnail # Kněžna dokonalosti Grace Kellyová: čím to, že ji lidé stále zbožňují?
Mohlo by Vás zajímat:

Kněžna dokonalosti Grace Kellyová: čím to, že ji lidé stále zbožňují?

Grace nehodlala kráčet ve stopách svých rodičů a už během studia na katolické škole se zajímala o herectví a modeling. V roce 1949 absolvovala Americkou akademii dramatických umění v New Yorku a začala hrát ve svých prvních divadelních a filmových rolích. Aby se na startu své profese dokázala uživit, musela brát modelingové kšefty a finanční příspěvky od svých strýců – účinkujícího ve vaudeville Waltera C. Kellyho a scenáristy George Kellyho. U nejbližší rodiny zastání nenašla, a to dokonce ani poté, co se jí za roli ve filmu Country Girl podařilo získat Oscara.

„Je zajímavé, že doma ji brali jako černou ovci rodiny, protože ve skutečnosti byla úspěšná. Její úspěchy ale nikdo nebral na vědomí. Když vyhrála Oscara, otec jí ani neuznal zásluhy. V rodině si vážili sportovních výkonů, vážili si, když se člověk ubíral jinými cestami, a neuznávali její hereckou kariéru,“ říká Gemma Godfrey, která se podílela na novém dokumentu britské televizní stanice Channel 5 Grace Kelly: The Missing Millions.

Thumbnail # Tohle jsou jedny z nejkrásnějších svatebních šatů. Vdávala se v nich monacká kněžna
Mohlo by Vás zajímat:

Tohle jsou jedny z nejkrásnějších svatebních šatů. Vdávala se v nich monacká kněžna

Blízká přítelkyně Grace Judith Balaban Quinn se jednou nechala slyšet, že rodina její povolání přirovnávala k prostituci. Není pochyb, že začínající herečku tato slova zraňovala.

„Vždycky toužila po uznání od svého otce, vždycky chtěla od okolí potvrzení své hodnoty a lásku; a můžete si povšimnout, že takové byly i vztahy, do kterých vstupovala. Celý život skutečně prahla po souhlasu otce, což ji na druhé straně mohlo pohánět kupředu. Byla velmi ambiciózní a tvrdě pracovala, takže to mělo i své pozitivní účinky. Je ale samozřejmě velmi smutné, že i když pracovala tak moc a dařilo se jí, nikdy se jí nedostalo uznání, po kterém tolik toužila,“ pokračuje Godfrey.

Thumbnail # Jaká byla móda 40. let? Těchto 18 módních ikon ji neodolatelně ztělesňuje
Mohlo by Vás zajímat:

Jaká byla móda 40. let? Těchto 18 módních ikon ji neodolatelně ztělesňuje

Kelly se později herecké kariéry vzdala a ve 26 letech se naplno začala angažovat v panovnické roli, která jí připadla po sňatku s monackým knížetem Rainierem III. I „hrstka“ filmových rolí ale stačila k tomu, aby se nesmazatelně zapsala do dějin kinematografie.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu