Číňané trpí fobií z eskalátorů. | zdroj: YouTube


Smrt na eskalátoru: Číňané se teď bojí stoupnout si na jezdící schody

TÉMATA: čína | eskalátory | fobie | tragická nehoda

user-avatar

Ivanhoe

20. 08. 2015 | 08:30

Tragická smrt Číňanky, která se propadla dírou v eskalátoru, šokovala nedávno celý svět. V reakci na to se mnozí Číňané začali pohyblivým schodům vyhýbat, anebo si na ně nestoupají a raději se ležmo vezou na pohyblivých madlech.

Pro mnohé z nás je jízda na eskalátoru celkem všední záležitostí, kde nás nemůže nic zvláštního překvapit. To však neplatí pro Číňany. Na jezdících schodech v Číně se totiž můžete klidně i zabít, jako se to nedávno stalo jedné mladé ženě. Ta jela se svým malým synkem po eskalátoru nahoru a na výstupu se před nimi náhle náhle rozpadla podlaha. Žena zareagovala velmi rychle a syna přes díru přenesla, sama jí však propadla. Soukolí stroje ji doslova pohltilo a vtáhlo do svých útrob. To vše před očima dvou přihlížejících prodavaček, které tušily, že s eskalátorem není něco v pořádku.

Tragická smrt matky vyvolala v čínské společnosti strach a paniku, ale i vlnu solidarity se zesnulou. Na protest proti nedbalosti a nedostatečným bezpečnostním opatřením se řada Číňanů odmítala na pohyblivé schody vůbec postavit a místo toho se pokládala na madla.

Číňané se odmítají na schody postavit.

O tom, že Číňané přestali pohyblivým schodům důvěřovat a jezdí po schodech s nejvyšší obezřetností, svědčí amatérské záběry sdílené na sociálních sítích. Na těch je vidět, jaké důmyslné způsoby tam lidé používají, aby náhodou nedopadli jako ona nebohá žena. A protože jejich krkolomné pózy a pohyby působí poněkud komicky, celá tragédie se nakonec na internetu proměnila ve frašku. 

Nebezpečné místo raději obcházejí.

 

 

user-avatar

Ivanhoe

20. 08. 2015 | 08:30

Zavří­t reklamu