válkaČeskoslovenskoobjevy

Smrt muže byla potvrzena DNA testem. Po dvou měsících se ale vrátil domů…

Smrt muže byla potvrzena DNA testem. Po dvou měsících se ale vrátil domů…
Zdroj: odditycentral.com

Třiašedesátiletý Aigali Supugaliev z kazachstánské vesnice Tomarly byl v září letošního roku prohlášen za mrtvého. O dva měsíce později se ale k šoku i radosti příbuzných vrátil domů živý.

Simona Knotkova 21. listopadu 2018

Život někdy píše příběhy, které by nedokázal vymyslet ani ten nejvynalézavější hollywoodský scenárista. Bizarní případ z Kazachstánu se začal psát už 9. července letošního roku. Tehdy příbuzní nahlásili zmizení Aigaliho Supugalieva, třiašedesátiletého starého mládence z kazašské vesnice Tomarly. Později bylo v místě jeho bydliště bohužel nalezeno mrtvé tělo.

Korpus byl už v natolik rozloženém stavu, že o jeho totožnosti musely rozhodnout teprve testy DNA. Ty s 99,29% pravděpodobností potvrdily, že se skutečně jedná o pohřešovaného Supugalieva. Když se muž pár měsíců po svém zmizení vrátil domů, rodina málem vyletěla z kůže.

„Když se Aigali vrátil domů živý a zdravý, moje dcera Saule při pohledu na ‚mrtvého‘ strýce málem dostala infarkt. DNA analýza potvrdila, že nalezeným mužem byl můj bratr. Uvěřili jsme proto, že je mrtvý, a uspořádali jsme mu pohřeb a všechny smuteční rituály. Vyhodil jsem za to tolik peněz. Ale na tom ani nesejde. Spíše se ptám: Kdo je muž, kterého jsme pohřbili? Možná ho teď někde hledají jeho příbuzní,“ vypráví bratr zmrtvýchvstalého Esengali Supugaliev.

Jeho nevlastní sestra Aiman dodává: „Sláva Alláhovi, že se vrátil živý. Teď ale budeme žalovat experty, kteří nám poskytli výsledky DNA testu.“

Akmaral Zhubatyrova, která DNA analýzu prováděla, se však brání, že ani tento nejvyšší možný výsledek rozboru nemohl zajistit, že mrtvým mužem byl skutečně Aigali Supugaliev. „Není možné jednoznačně určit, že některé tělo patří určité osobě, pokud se spoléhame pouze na výsledky DNA testu. Neměli bychom zapomínat na zbývajících 0,08 %,“ sdělila médiím.

Supugaliev své zmizení nakonec objasnil tím, že dostal nečekanou nabídku na čtyřměsíční práci na odlehlé farmě. O svém odchodu nikoho z příbuzných neinformoval. Za neuvážlivé chování ho teď čekají kolečka po úřadech, kde bude muset vysvětlovat, že je stále naživu.

Další články

Zavří­t reklamu