válkaČeskoslovenskoobjevy

Služebná saúdské rodiny nechala nábytek na slunci. Potrestali ji přivázáním ke stromu

Služebná saúdské rodiny nechala nábytek na slunci. Potrestali ji přivázáním ke stromu
Zdroj: metro.co.uk

Světová média obletěl případ nelidského a ponižujícího chování ze strany zaměstnavatele. Zažila ho filipínská žena, která vzala práci v Saúdské Arábii.

Simona Knotkova 24. května 2019

Šestadvacetiletá Lovely Acosta Baruelo začala pracovat jako služebná u bohaté saúdské rodiny z Rijádu. Ze strany zaměstnavatele se jí ale dočkalo ponižujícího a ostudného zacházení, které se díky přičinění jejích kolegů dostalo až k filipínské vládě a do médií celého světa. O případu z 9. května letošního roku jako první informovalo Ministerstvo zahraničních věcí Filipínské republiky.

Baruelo měla podle všeho svého zaměstnavatele rozčílit kvůli tomu, že neschovala nábytek a nechala ho stát na slunci. Aby prý utrpěla podobnou škodu jako nábytek, sama byla svázána ke stromu a ponechána na slunci. Zdálky ji vyfotili její spolupracovníci, kteří snímky publikovali na internetu. Podle jejich slov je podobné chování zaměstnavatele prý na denním pořádku a běžně jsou trestáni za úplné banality.

O celém incidentu se následně dozvěděla filipínská ambasáda, která se ještě toho dne postarala, aby mohla mladá žena odjet zpátky domů. Nyní se už nachází v bezpečí svého domova v rodné provincii La Union.

„Děkuji všem, kteří mi pomohli,“ sdělila v rozhovoru s novináři. „Ráda bych ale poprosila, aby se někdo postaral také o další Filipínce, kteří na místě zůstali. To oni dali fotografie na internet, čímž mě zachránili. Bojím se o jejich bezpečnost. Doufám, že jim někdo pomůže.“

Poslala rovněž vzkaz muži, který ji nechal spoutat, a před ostatními pracovníky ji tak ponížil a ohrozil na zdraví: „Karma si tě najde, jen si počkej. Dál nám strhávej peníze z platů. To je důvod, proč máš špatné zdraví. Vrací se ti všechno zlé, co jsi udělal jiným.“

Podle statistik pracuje až 2,3 milionů Filipínců na Blízkém východě a v Africe. Více než polovina z nich jsou ženské pracovnice. Množství z nich se bohužel pravidelně setkává se špatným zacházením ze strany jejich zaměstnavatele.

Další články

Zavří­t reklamu