válkaČeskoslovenskoobjevy

Sluneční brýle vás přenesou do jiné reality, jako kdybyste byli na tripu

Sluneční brýle vás přenesou do jiné reality, jako kdybyste byli na tripu
Zdroj: bustle.com

Rádi byste zažili změněné stavy vědomí podobné těm, které vyvolávají halucinogenní drogy, ale nechcete se dostat do křížku se zákonem? Pak jsou tyhle psychedelické sluneční brýle pro vás jak dělané. Stačí si je nasadit na oči a budete se cítit jak na tripu.

Ivanhoe 12. října 2015

Psychedelické brýle, příhodně nazvané Mood (Nálada), vymyslel maďarský umělec Bence Agoston s cílem umožnit jejich nositelům naprosto komplexní zážitek z poslechu hudby, zvláště té psychedelické. Jejich dolní obroučky vytištěné na 3-D tiskárně jsou křížencem kultovních lennonek a výstředních brýlí Eltona Johna. Shora lze do nich lze zasunout až tři rozmanitě vzorovaná sklíčka, jejichž moaré vzory se vzájemně překrývají. Tím, jak rotují kolem svého středu, vytvářejí intenzivní vizuální efekty, podobné těm, které zažívají lidé po požití drogy LSD. Sklíčka jsou průhledná a filtrují červené, zelené a modré světlo.

Brýle mají vzorovaná sklíčka

Brýle mají vzorovaná sklíčka

„Ideálně je lze použít při cestování, když posloucháte hudbu. Jen tak se díváte z okna, sledujete stále se měnící obrázky a jste v perfektní harmonii s hudbou,“ radí Bence Agoston. Až budete vizuálními vjemy nasyceni, nebo zatoužíte vidět běžnou realitu, stačí do obrouček zasunout zas obyčejná skla s UV-filtrem, chránící oči před sluncem. „Tvarově jsou navrženy tak, aby byly jednoduché a přitom výrazné a odlišné, jako kdyby jejich nositel patřil k nějakému typu subkultury,“ naznačil umělec, na jakou cílovou skupinu svými brýlemi míří.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu