válkaČeskoslovenskoobjevy

Slovinské město Žalec má na náměstí pivní fontánu

Představte si, že jste na procházce, slunce svítí a vy dostanete žízeň. Přijdete k fontáně, ze které si můžete natočit pivo. Že je to jako sen? Ve slovinském městě Žaleci přesně tohle mají.

Tomáš Chalupa 6. listopadu 2016

Je potřeba říct, že fontána, nebo spíše série pivních píp zasazených do skulptury, není zdarma. Před časem ji ve městě nechala postavit skupina místních podnikatelů, aby zvýšili turistický ruch a dostali město do turistických průvodců. Pivo si ve fontáně lze zdarma doplňovat jen při určitých přiležitostech, jako jsou koncerty nebo veřejné oslavy. Jinak to funguje tak, že za 6 euro dostanete decovku vybavenou čipem. Můžete si nechat šestkrát doplnit svou sklenici z fontány, mikročip vše počítá.

Po instalaci zařízení se ozývaly hlasy, že se kolem budou shlukovat bezdomovci případně že jde o propagaci alkoholismu, ale to starosta města odmítá s tím, že jde pouze o propagaci kultury a pití piva. Tyto nuance řešit nebudeme, každopádně pivní fontána by se jistě uchytila i v mnoha našich městech. Její stavba stále 170 000 euro, což nebyla levná záležitost.

Další články

Zavří­t reklamu