válkaČeskoslovenskoobjevy

Slovenka 16 let tyranizovala sousedy hlasitým pouštěním Verdiho. Nyní jí hrozí vězení

Máte čas od času problémy se sousedy, kteří si pouští příliš nahlas hudbu? Teroru, jaký zažívají 16 let obyvatelé slovenského Štúrova, se ale vaše zkušenosti asi nevyrovnají.

Simona Knotkova 22. srpna 2018

Všechno to začalo v roce 1999. Tehdy se do Kossuthovy ulice v Štúrově přestěhovala Eva N. Čtyřminutovou árii ze slavné opery La Traviata od Giuseppa Verdiho si začala pouštět údajně proto, aby přehlučila štěkání sousedova psa, které jí způsobovalo bolení hlavy. Zatímco pes z domů sousedů za čas zmizel, hudba se z jejího domu linula i roky příští. A z nadměrného hluku se pro změnu začali hroutit sousedé…

Koncert ve Zpívajícím domu – jak se domu po nějaké době začalo přezdívat – začínal pravidelně okolo šesté ráno a končil v deset večer. Den co den museli okolní obyvatelé poslouchat operního pěvce Plácida Dominga. Teprve v roce 2015 místní autority vyslyšely stížnosti a ženu konečně předvedly k soudu, kde jí byl udělen zákaz hlasitého pouštění hudby. Po dvou letech klidu ale všechno začalo nanovo.

Nyní je Eva N. obviněna z nebezpečného pronásledování a hrozí jí trest odnětí svobody v délce šesti měsíců až tří let. „Na základě získaných důkazních materiálů, jakož i na základě znaleckého dokazování a vyslýchaných svědků a poškozených policie zjistila, že obviněná konala v úmyslu zhoršovat kvalitu života spoluobčanů města Štúrovo,“ informovala mluvčí Krajského ředitelství Policejního sboru v Nitře Renáta Čuháková.

Obyvatelům Štúrova se snad už konečně blýská na tišší časy.

Další články

Zavří­t reklamu