válkaČeskoslovenskoobjevy

Slovák vyrábí zlaté hřebeny pro zbohatlíky. Inspiroval ho jeho předek z 19. století

Slovák vyrábí zlaté hřebeny pro zbohatlíky. Inspiroval ho jeho předek z 19. století
Zdroj: luxe-magazine.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Slovenská společnost Tomas Veres přišla na trh s hřebenem z ryzího, 14karátového zlata, který stojí neuvěřitelných 9 700 dolarů, tedy v přepočtu čtvrt milionu korun!

Yvonne Pokorná 26. ledna 2017

S luxusními hřebeny se pojí zajímavý příběh z historie, který na svých stránkách popisuje web luxe-magazine.com. Tomáš Vereš byl slovenským podnikatelem, který se přestěhoval do Paříže. Tam potkal lásku svého života, Rosu, která byla dcerou boháče obchodujícího s drahými kožešinami. Když se v roce 1832 brali, Tomáš přemýšlel, čím by obdaroval svoji novomanželku, která milovala krásné věci. Tak ho napadlo, že nechá speciálně pro ni a její nádherné vlasy vyrobit unikátní šperk. A první luxusní hřeben ze stříbra s vyrytým věnováním byl na světě.

Tomáš Vereš z 19. století

Tomáš Vereš z 19. století

Na počátku 21. století se pak jeho prapravnuk rozhodl vytvořit značku nesoucí pradědovo jméno, jímž by jednak vzdal hold svým předkům a současně umožnil ženám mít svůj vlastní, luxusní hřeben do vlasů.

Kolekce hřebenů nazvaná podle Pantheonu v Římě, kde Tomáš Vereš strávil s Rosou své líbánky, obsahuje minimalistické 130mm krát 35 mm velké hřebínky, vyrobené z různých materiálů – od prvotřídního zlata a rhodia až po žluté a růžové zlato. Všechny se vyrábějí ručně v Itálii, zkušenými klenotníky, a jsou nabízeny v pouzdrech z kvalitní pštrosí kůže. Na každém hřebeni je vyraženo jedinečné sériové číslo a jméno majitele (majitelky), případně další text na přání zákazníka.

Na prodej jich moc není, například zlatý hřeben byl vyroben v limitované edici čítající pouhých 800 kusů. Takže pokud ještě nemáte dárek k Valentýnu, rychle si pospěšte, ať vám ho nevyprodají.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu