válkaČeskoslovenskoobjevy

Slepý chlapec měl skončit v ústavu, dnes je z něj milionář

Slepý chlapec měl skončit v ústavu, dnes je z něj milionář
Zdroj: odditycentral.com

Srikanth Bolla je třiadvacetiletý mladík, na kterém jsou zajímavé dvě věci. Jednak je od narození slepý a pak je také milionář, majitel velké společnosti Bollant Industries.

Tomáš Chalupa 18. května 2016

Bolla se narodil slepý a v lidnaté Indii není nezvyklé, že postižené děti od narození končí v ústavech nebo útulcích. I tyto rady od svých známých slyšeli Srikanthovi rodiče. Místo aby se slepého dítěte zbavili, rozhodli se dát mu veškerou péči a podporu, které byli schopni. A mnohonásobně se jim to vrátilo.

Problém byl, že jeho rodiče byli velmi chudí a nevzdělaní. Dnes jsou z nich také boháči. Srikantha navíc odmítli přijmout do vesnické školy kvůli jeho hendikepu. Ale podařilo se jej zapsat do školy pro hendikepované v jiném městě. Brzy se ukázalo, že je velmi nadaný, a to nejen na učení, ale také na šachy. Ale ani to mu nepomohlo při žádosti o přijetí na vysokou školu. Měl sice svého speciálního učitele, tuny nahrávek s učivem, ale v Indii ho přesto na vysokou nepřijali. Ovšem slavná MIT v USA o nadaného studenta velmi stála, takže studia dokončil na této prestižní škole.

Po škole se vrátil zpět do Indie, kde ve městě Hajdarabád založil společnost Bollant Industries, která zaměstnávala hendikepované pracovníky. Vyrábí obaly z přírodních materiálů, zejména z papíru nebo listů. Hodnota jeho společnosti je dnes 7,5 milionů dolarů, firma má výrobní linky ve třech státech Indie. Bolla je opravdový milionář z chatrče, kterého ovšem k milionům nedostal známý televizní pořad, ale mnohem tvrdší soutěž zvaná život.

Další články

Zavří­t reklamu