válkaČeskoslovenskoobjevy

Slavný herec se přestrojil za bezdomovce a poprvé v životě zažil nezájem davů

Slavný herec se přestrojil za bezdomovce a poprvé v životě zažil nezájem davů
Zdroj: trucong.com
+ 6 fotek+ 7 fotek

Pro obdivovanou hollywoodskou hvězdu je těžké představit si, jaké to je být někým, koho okolní svět přehlíží. Těší se popularitě, obdivu a pozornosti médií, fotografové jsou mu ustavičně v patách, fanoušci žadoní o podpis. O to větší je pak šok, když se octne v roli bezdomovce na ulici. Najednou se k němu nikdo nezná!

blondie 16. října 2015

Přesvědčit se o tom mohl nedávno slavný americký herec Richard Gere. Idol mnoha žen, jehož si už navždy budeme spojovat s pohledným milionářem z komedie Pretty Woman, měl možnost si ve svém posledním filmu Time Out of Mind zahrát bezdomovce. Byl nucen sedět v ošuntělých hadrech na chodníku, žebrat na rohu ulice, vybírat jídlo z popelnice. Natáčelo se v rušných ulicích Manhattanu a kolem Gera nevšímavě procházely davy lidí, nikdo z nich však slavného herce nepoznal.

„Byl tímto zážitkem naprosto otřesen,“ řekl o Richardu Gerovi režisér filmu Oren Moverman. „K tomuto muži 40 let lidé vzhlížejí a většina z nich ho obdivuje, zajímají se o něj a zalévají ho pozorností a láskou. Najednou čelil odmítnutí, lidé se mu štítivě vyhýbali, jako by byl nějaká špína,“ popisoval hercovu situaci režisér.

Richard Gere v roli bezdomovce ve filmu Time Out of Mind

Richard Gere v roli bezdomovce ve filmu Time Out of Mind

Původně se filmový štáb obával, že hollywoodského herce lidé do pěti minut poznají a nahrnou se k němu davy, což jim zkazí záběr, jenže nikdo se na něj za celou dobu natáčení ani nepodíval, jako by nebyl. Gere říká, že si připadal, jako by byl černá díra.

„Kdyby se mu podívali do očí, poznali by ho,“ poznamenal režisér a dodal: „My se tu snažíme vytvářet zdání skutečnosti uprostřed reality a ta realita nám říká: ´Ne, toto je realita. To není zdání. Nezáleží na tom, kdo on je.´“

Richard Gere nad odpadkovým košem

Richard Gere nad odpadkovým košem

Podle Richarda Gera je zásadní otázkou, zda si vůbec uvědomujeme, že jsme tu na světě všichni společně. „Nějak jsme si zvykli na to, že žijeme ve svých vlastních oddělených obalech, což ovšem není pravda,“ upozornil herec. Doufá, že film divákům připomene, jak blízko ve skutečnosti mají k životu George a jemu podobných a že bezdomovectví není jen o tom nemít co jíst a kde spát, ale také o nesmírné křehkosti mentálního a spirituálního zdraví.

S trochu jinou "pretty woman"

S trochu jinou „pretty woman“

Šestašedesátiletý herec, který je dlouholetým Newyorčanem, měl možnost se poprvé podívat do azylového domu před 12 lety. Léta spolupracuje se sdružením Coalition for Homeless (Sdružení pro bezdomovce) a mezi bezdomovci má i své přátele. O roli bezdomovce v nízkorozpočtovém filmu velmi stál. Podle režiséra se během natáčení dost uskromnil, což zřejmě souvisí i s tím, že praktikuje buddhismus. Chvíle čekání trávil v pronajatém autě a jediné přání, které měl, bylo, aby si v něm mohl uvařit čaj.

Další články

Zavří­t reklamu