válkaČeskoslovenskoobjevy

Slavný Casanova byl podle všeho otcem svého vnuka

Slavný Casanova byl podle všeho otcem svého vnuka
Zdroj: thevintagenews.com

Giacomo Girolamo Casanova, slavný benátský svůdník, ale také muž, který žil divokým a nebezpečným životem. Je dost možné, že byl dokonce otcem svého vnuka.

Tomáš Chalupa 26. září 2018

Casanova se narodil v Benátkách v roce 1725 jako nejstarší ze šesti dětí. Už jako devítiletý byl poslán do Padovy, kde měl nastoupit do školy. Jeho matka, známá herečka, se totiž chtěla věnovat kariéře, a ne vychovávat děti. Toto brzké osamostatnění sehrálo velkou roli v jeho dalším životě.

Ve dvanácti letech se dostal na padovskou univerzitu a v sedmnácti ji zakončil doktorátem z práv. Zkoušel pokračovat ještě studiem na kněze, ale byl v 21 letech vyhozen pro blíže nespecifikované korupční delikty. O své panictví přišel už na škole v Padově, při avantýře se dvěma vznešenými dámami současně, které ho zasvětily do tajů sexu.

Sám ve svých pamětech uvedl, že jeho postelí prošlo 120 žen. Byl nejen sexuálně zdatný, ale měl také šarm a dokázal se stát důvěrným přítelem žen. To byla vlastnost, kterou mnoho tehdejších (možná i dnešních) mužů postrádalo. Ale abychom si ho neidealizovali, Casanova spal i s prostitutkami a ženami, které potkal na ulici. Některé znásilnil, jiné zbil, mnohým dal zakusit svou temnou stránku, která s romantickou láskou neměla vůbec nic společného.

Jednou z nejbizarnějších eskapád byl jeho vztah s vdanou šlechtičnou Donnou Lucreziou. Poté, co se mu ji několikrát podařilo dostat do postele, zaměřil svou touhu na její sedmnáctiletou sestru Angelicu, která byla ještě panna. Panenství ji zbavil pouhé tři týdny před její svatbou. Mezitím Lucrezia otěhotněla a porodila dceru jménem Leonilda. Ta byla Casanovovou nemanželskou dcerou. O její existenci ovšem Casanova nevěděl. Když jí bylo 16 let, někde se potkali a o několik měsíců později přišla Leonilda své rodině představit svého snoubence Casanovu. Ten byl přitom jejím biologickým otcem.

Dál je to trochu nejasné. Existují spekulace, že Casanova, Leonilda a Donna Lucrezia společně skončili v posteli. Stejně tak existuje velmi reálné podezření, že Casanova spal s Leonildou, které se narodil syn. To by znamenalo, že Casanova byl jeho otcem i dědečkem současně. Zdá se vám to bizarní? V Casanovově životě poměrně běžné. Slavný svůdník třeba spal s kastrátem jménem Bellino. Byl přesvědčen, že jde o ženu, která se za muže jen vydává. A měl pravdu. Šlo o půvabnou a mladičkou Teresu Lanti. I s tou měl syna, kterého Lanti vychovávala jako svého bratra. Zkrátka Casanova to s ženami všeho druhu uměl a nebál se ani značně bizarních avantýr.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu