Sophie Lorren si ve filmu zahrála aristokratickou italskou dědičku.

Sophie Lorren si ve filmu zahrála aristokratickou italskou dědičku. | zdroj: dailymail.co.uk


Slavné lososové šaty Sophie Loren jdou do dražby

TÉMATA: film | kostýmy | sophie loren

user-avatar

Simona Knotková

11. 06. 2016 | 15:00

V roce 1960 si Sophie Loren společně s Peterem Sellersem zahrála v komedii The Millionairess. Právě některé kusy z jejího filmového šatníku se budou 14. června dražit v Duke's Avenue Auctions v Dorchesteru.

Když skončila produkce filmu, šaty protagonistů byly rozděleny mezi členy štábu. Nejlépe dopadla mladá žena, která "vyfasovala" lososové šaty, sametové negližé a béžové šaty hlavní protagonistky. Zejména lososových šatů si ve svém mládí užila a obrážela s nimi koktejlové párty. Poté práci Pierra Balmaina odložila do skříně, kde ležely několik let.

Znovu je vytáhla až o padesát šest let později, když se rozhodla, že oblečení nechá vydražit. Šaty jsou stále ve výborném stavu a aukcionáři předpokládají, že budou prodány za více jak tři sta tisíc korun.

"Tyto kousky významně obohatí kolekci některého ze sběratelů kostýmů. Nejenom, že to jsou příklady nádherného designu a krejčovství, ale jsou také důležitou součástí kinematografické historie, odrážejí půvab tehdejší doby a zrod celebrity Sophie Loren," říká Antionette Richards, odbornice na vintage oblečení.

user-avatar

Simona Knotková

11. 06. 2016 | 15:00

Zavří­t reklamu