válkaČeskoslovenskoobjevy

Slacklinistka přejde po laně náměstí v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích se chystá velice zajímavá, ale také hazardní akce. Přední česká slacklinista Tereza Panochová se chystá v jihočeské metropoli přejít na slacklině budějovické náměstí. Ve výšce okolo 15 metrů tak bude balancovat na pásce široké jen 5 centimetrů. Vše se uskuteční v sobotu 27. srpna v rámci festivalu Lidé městu, město lidem. Ten promění centrum města v zajímavý kulturní prostor plný aktivit.

Tomáš Chalupa 26. srpna 2016

Tereza Panochová se věnuje balancování na slackline od roku 2011 a od této doby své schopnosti na chůzi ve vysokých vyškách dotáhla k dokonalosti. Má za sebou chůzi nad velkými propastmi v horách i na pásce natažené ve městě. Ovšem chůzi nad lidmi přímo v centru města, to je jiný oříšek. Již v sobotu 27.8. se v historickém centru Českých Budějovic pokusím přejít a balancovat přímo nad náměstím Přemysla Otakara II. Bude se jednat o velkou podívanou s kulisami krásných Budějovic. „Připravy jsou docela náročné, nejdříve musíme vybrat správné místo, zajistit bezpečné kotvení, veškerý materiál a pak tým lidí, kteří mi s napínáním pomůžou. Napínání highline je obvykle týmová práce. Já se osobně na napnutí highline nad náměstím moc těším. Splním si jeden ze svých snů,“ říká o akci sama Tereza.

Celá akce se koná v rámci festivalu Město lidem, lidé městu která startuje v Č. Budějovicích už v pátek. V rámci dvoudenního festivalu se centrum města promění v kulturní prostor plný různých aktivit, divadelních představení, hudebnch koncertů, modních přehlídek a mnoho dalšího. Ulice města pokryje travnatý koberec, bude instalováno letní kino, zahraje jihočeská filharmonie nebo budějovičtí hokejisté uspořádají módní přehlídku.

Další články

Zavří­t reklamu