válkaČeskoslovenskoobjevy

Skutečný příběh podzemních příbytků ze Star Wars, fanynka je našla v Tunisku

Skutečný příběh podzemních příbytků ze Star Wars, fanynka je našla v Tunisku
Zdroj: sobadsogood.com
+ 11 fotek+ 12 fotek

Pouštní planeta Tatooine hraje ve filmu Star Wars důležitou roli. V podzemních příbytcích žili filmoví Tuskenové a Jawové, ale málokdo ví, že tyto filmové kulisy byly natočeny v Tunisku, v reálných podzemních příbytcích Berberů.

Tomáš Chalupa 27. listopadu 2017

Berberové v okolí vesnice Matmata vybudovali tyto podzemní příbytky, aby je chránily před spalujícím pouštním sluncem. Právě zde natáčel štáb Star Wars scény z planety Tatooine. Jde o lokalitu nazvanou Chott el Djerid, kterou lze nalézt i přes Google Maps. Právě to udělala fanynka Star Wars Rä di Martino, která se na místo dokonce v roce 2010 vypravila.

Našla nejen příbytky Berberů, ale také předměty přímo z filmu, které tam za sebou štáb nechal jednoduše pohozené jako nějaké prastaté artefakty. „To nejsou žádné památky. Je to jednoduše odpad, který bohatá země zanechala v chudé zemi,“ pragmaticky zhodnotila význam kulis di Martino.

Nafotila tedy vše, co viděla, a fotky zveřejnila. V komunitě skalních fanoušků Star Wars snímky vyvolaly velký zájem. Fandové mezi sebou vybrali 11 tisíc dolarů a vydali se na místo, aby celou oblast uvedli do pořádku a situaci napravili. Podívejte se na snímky oblasti, jak ji po svém příjezdu nafotila di Martino.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu