válkaČeskoslovenskoobjevy

Skutečný Breaking Bed chemik v důchodu rozjel drogový online obchod

Skutečný Breaking Bed chemik v důchodu rozjel drogový online obchod
Zdroj: expres.com.ua
+ 1 fotka+ 2 fotky

Je to přesně jako ze slavného seriálu Breaking Bed, jen s tím rozdílem, že se neodehrál v USA, ale na Ukrajině. Bývalý učitel chemie v důchodu se rozhodl, že své znalosti zužitkuje a dá se na výrobu drog.

Tomáš Chalupa 4. května 2020

Na případ se přišlo, když ukrajinská policie rozkryla síť obchodníků s drogami, v jejímž čele stál právě onen bývalý učitel chemie. Policie jeho identitu zatím nezveřejnila, ale uvedla, že zastával dříve pozici na jedné z nejvýznamnějších vzdělávacích institucí v zemi. Po odchodu do důchodu se začal zabývat výrobou drog, zejména katotinu a amfetaminu. Při zásahu byly zajištěny dvě laboratoře, množství chemických pomůcek a vybavení a samozřejmě celá spousta chemikálií pro výrobu drog. Bylo zadrženo devět kilogramů amfetaminu, pět kilogramů katotinu a 80 litrů nejrůznějších chemikálií. Jednu laboratoř měl pedagog ve sklepě vlastního domu, druhou umístil v garáži v pronajatém domě.

Drogy muž za pomoci dalších prodával přes sociální sítě a na své webové stránce. Potřebné chemikálie si nechával posílat poštou z Číny a ze západní Evropy. Celý byznys skvěle fungoval zřejmě několik let. Chemik si navíc vydělával také prodejem návodů a receptů, jak drogy vařit. Nyní ho čeká zřejmě dlouhý pobyt ve vězení.

Není to první případ podobného Breaking Bed byznysu. I v Číně se v roce 2015 objevil bývalý učitel chemie, který se dal na dráhu výrobce drog. Když byl zadržen, policie označila jeho laboratoř za nejlépe vybavenou, jakou kdy viděli za posledních několik let.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu