válkaČeskoslovenskoobjevy

Skupina nadšenců se stará o osiřelá slůňata, zachránili jich už 150

Skupina nadšenců se stará o osiřelá slůňata, zachránili jich už 150
Zdroj: mymodernmet.com
+ 10 fotek+ 11 fotek

Sloni jsou jak známo na vymření. Zejména kvůli tomu, že je lidé neustále loví kvůli jejich klům. Lidé z dobrovolnické organizace David Sheldrick Wildlife Trust (DSWT) si dali za cíl postarat se alespoň o opuštěná sloní mláďata, kterým někdo zabil rodiče.

Tomáš Chalupa 19. května 2017

Organizace byla založena už v roce 1977 v Keni. Kolem 150 slůňat už se podařilo zachránit před smrtí. Tato zvířata se totiž, dokud jsou malá, prakticky o sebe bez pomoci nedokážou postarat. Lidé z organizace, které lze poznat podle zelených bund, tak dělají všechno pro to, aby se slůňata nejen dožila dospělosti, ale aby se dokázala zařadit do života v nějakém volně žijícím stádu.

Je to však jen zrnko v moři. Každý rok zahyne lidskou rukou 25 až 30 tisíc slonů. To je strašně vysoké číslo a není divu, že těchto nádherných zvířat na naší planetě rychle ubývá. Lidská touha po penězích tak může připravit Zemi o další živočišný druh. Snad se podaří dobrovolníkům zachránit dostatečný počet mláďat, aby sloni zcela nevymizeli z volné přírody a nestali se jen atrakcí v zoologických zahradách a cirkusech.

Další články

Zavří­t reklamu