válkaČeskoslovenskoobjevy

Škrcení, stahování z kůže nebo upalování: Takhle se Španělé mstí psům za neúspěšný lov

Až sto tisíc španělských galgů ročně je zabito ke konci lovecké sezóny. Ochránci zvířat jsou proti tomu bezradní.

Simona Knotkova 29. června 2017

Lovecká sezóna ve Španělsku trvá od listopadu do února. Její konec znamená pro množství španělských galgů bohužel i jistou smrt. Majitelé si neúspěšná zvířata vzhledem k jejich levné ceně z množíren neponechávají do příště a ze jejich „selhání“ či neuspokojení požadavků lovců je mučí těmi nejhoršími způsoby.

Topení, vysvlékání z kůže zaživa, polévání kyselinou nebo házení smečce bojových psů – to jsou jen některé z oblíbených praktik Španělů. Mezi nejpoužívanější patří takzvaný klavírní tanec, během něhož je pes přivázán za krk a země se dotýká pouze špičkami tlapek. Psům, kterým je dána „svoboda“, jsou zlomeny nohy, aby se nemohli vrátit zpátky.

Organizace pro ochranu zvířat nazývají každoroční řádění majitelů za holocaust galgů. Zahyne během něho až sto tisíc psů, i když přesný počet je těžké stanovit. Protože je tato rasa považována za pracovní psy, nevztahují se na ně ani zákony země.

Abigail Christian z útulku Galgo Rescue International Network věří, že klíčem je především výchova. „Generace za generací to dělá. Choval se tak táta, táta táty… Musíme se tedy zaměřit především na příští generaci.“

Další články

Zavří­t reklamu