Skot udělal chybu v dotazníku a úředníci mu zamítli vstup do země.

Skot udělal chybu v dotazníku a úředníci mu zamítli vstup do země. | zdroj: odditycentral.com


Skot sám sebe omylem označil za teroristu, USA ho nepustily do země

TÉMATA: senioři | cestování | spojené státy | víza | teroristé

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 12. 2018 | 08:34

John Stevenson, sedmdesátiletý turista ze Skotska, si pořádně pokazil zimní prázdniny ve Spojených státech. Společně se svou ženou se těšil, že navštíví New York. Vše ale díky jeho roztržitosti dopadlo úplně jinak.

Vše začalo registrací a vyplňováním dotazníku ESTA, na základě kterého může vstoupit Spojených států. V dotazníku je poměrně zajímavá otázka tohoto znění:  Hodláte se zapojit nebo byl jste někdy zapojen do teroristických aktivit, špionáže, sabotáže nebo genocidy? Stevenson omylem zaškrtl možnost ano. Po odeslání dotazníku si celou věc uvědomil a pokusil se telefonicky kontaktovat úřady a vše vysvětlit. To ale bohužel pro něj nikam nevedlo. Stevensonovi úřady oznámily, že do země nesmí, tedy ne bez víza.

A získat vízum je poměrně složitá procedura, navíc když už jste sám sebe označil za teroristu, pak to zřejmě bude ještě těžší. Média ale upozorňují na podobný případ z loňského roku, kdy rovněž roztržitý důchodce Paul Kenyon označil jako teroristku v dotazníku svou vnučku, kterou chtěl poslat do Spojených států. Ani ona nikam nemohla, ale Kenyon se nevzdal a zažádal o vízum. Trvalo to velmi dlouho a stálo ho to v přepočtu přes 80 tisíc korun, ale nakonec vízum získal.

Někteří lidé se oprávněně diví, proč tento typ otázek v dotazníku vůbec je. Copak by nějaký soudný člověk sám prozradil, že se hodlá zapojit do teroristických aktivit nebo páchat genocidu? Vše vede jen k tomu, že se čas od času někdo omylem označí za teroristu a přijde o možnost navštívit Spojené státy. Stevensonovi svůj výlet vzdali, navíc přišli o 2500 liber, které už za výlet dopředu zaplatili.

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 12. 2018 | 08:34

Zavří­t reklamu