válkaČeskoslovenskoobjevy

Školačka musí chodit na hřbitov, aby se mohla připojit na distanční výuku

Školačka musí chodit na hřbitov, aby se mohla připojit na distanční výuku
Zdroj: Pexels

Neobvyklá doba si žádá neobvyklá řešení. Zatímco některé děti se na distanční výuku připojují pohodlně z domova, bolivijská školačka kvůli tomu musí chodit na hřbitov.

Simona Knotkova 29. března 2021

Dívka Neydi nemá vlastní zařízení, na kterém by se mohla učit. Její matka Jeanete Alanoca si ji s sebou proto bere do práce, kde se může školačka připojit na její mobil a navíc tam má k dispozici zdarma wifi. Na tom by možná nebylo nic neobvyklého, kdyby pracovištěm třicetileté ženy nebyl hřbitov v bolivijském městě La Paz.

Thumbnail # Úskalí domácího učení: Psaním na klávesnici se děti neučí tak efektivně jako psaním rukou
Mohlo by Vás zajímat:

Úskalí domácího učení: Psaním na klávesnici se děti neučí tak efektivně jako psaním rukou

„Před pandemií jsem ji posílala do školy a vyzvedávali ji rodiče mého manžela. Kvůli současné situaci si ji ale musím brát do práce,“ vypráví Alanoca.

Neydi je jedním ze statisíců bolivijských školáků, které koronavirus odstřihl od klasického vyučování. Zatímco ostatní děti se na distanční výuku připojí většinou z pohodlí svých domovů, její dočasnou třídou se ale stalo místo s ostatky mrtvých.

„Lidé říkají, že hřbitovy jsou děsivé, ale nic s tím nenadělám. Stejně bych tady musela být se svou dcerou a pomáhat jí s úkoly, protože nemám jiný telefon,“ krčí rameny její matka.

Na stranu druhou nikdo nemůže říct, že by zde dívka neměla na učení klid.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu